reklama

Senior ve Vysokém Mýtě zaútočil sekerou na dva lidi, jeden je v kritickém stavu

Policie řeší závažný incident, který se odehrál ve středu odpoledne ve Vysokém Mýtě. Senior tam v domě zaútočil sekerou a dalším zatím nespecifikovaným nástrojem na dva lidi – ženu a muže. Agresora policie zadržela.

reklama

Útok se stal v jednom z domů v ulici Generála Závady a zůstali po něm dva těžce zranění. Muž je v kritickém stavu, žena i přes svá zranění po útoku běžela ven pro pomoc. Doběhla na policejní stanici, která je ve stejné ulici jen asi 20 až 30 metrů od místa činu. Útočník tam vběhl za ní a policisté ho ihned zpacifikovali. Pro vážně zraněného muže přiletěl vrtulník, ženu odvezla do nemocnice záchranka.

„Čtyřiasedmdesátiletý muž měl podle zatím zjištěných okolností zaútočit tupým předmětem, motiv činu není známý. Po zadržení se muž doznával a momentálně je na lékařském vyšetření. Budeme zjišťovat, zda byly osoby pod vlivem alkoholu,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí pardubických policistů Eva Maturová.

Místo činu ihned obsadila kriminálka a začala shromažďovat důkazy. Vynášela ven různé věci včetně sekery, která mohla být útočníkovou zbraní. Podle místních byl muž podivín, který po městě sbíral odpadky a vozil si je domů, pravděpodobně na topení. Uvnitř domu také choval slepice a přespávali u něj údajně i bezdomovci. Navíc to prý nebyl jeho první konflikt se zákonem.

Teď bude záležet na okolnostech, za jakých se incident odehrál. Policie zatím neurčila, zda půjde například o pokus vraždy, nebo těžké ublížení na zdraví.

Další hlavní zprávy

reklama
Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama