reklama

Meghan je ztělesněním síly. Neznám nikoho, kdo by toho zvládl tolik, říká Williamsová

Tenistka Serena Williamsová svoji kamarádku Meghan pochválila za to, jak zvládla interview s Oprah Winfreyovou – s noblesou a vztyčenou hlavou. Pro Williamsovou je manželka britského prince Harryho ztělesněním síly a důvěry. Chce, aby jejich dcery vyrůstaly ve světě, ve kterém se ženy navzájem neshazují.

reklama

„Meghan je skvělý člověk a myslím si, že je ztělesněním síly, důvěry a všeho toho, čím si prošla,“ řekla 23násobná grandslamová vítězka Serena Williamsová v první epizodě internetového pořadu Shine Series.

O bývalé herečce a manželce prince Harryho tenisová hvězda mluvila jako o nejsilnější osobě, kterou zná. Svůj obdiv jí skládala především v souvislosti s kontroverzním rozhovorem, který Harry s Meghan poskytly Oprah Winfreyové před více než dvěma týdny. „Z toho rozhovoru je jasné, že to neměla lehké. Byla ale tak vyrovnaná a zachovala si úroveň,“ dodala Williamsová.

„Neznám nikoho, kdo by dokázal zvládnout v globálním měřítku tolik nepravdivých věcí – minutu po minutě. Ne den za dnem, ale doslova minutu po minutě na ni byly vrhány lži,“ narážela tenistka i na nátlak bulváru.

Williamsová přiznala, že už byla unavená z přihlížení tomu, jak její kamarádka čelí tak velkému a negativnímu tlaku a pomluvám. „Já hraji proti ženám a jdeme do sebe opravdu zuby nehty, ale to neznamená, že proti sobě něco máme. Já vlastně všechny ženy podporuji a chci pro ně to nejlepší,“ prohlásila.

Tenistka je zároveň matka tříleté Alexis Olympie, kvůli níž chce, aby vyrůstala ve světě, kde se ženy navzájem „nerozcupují“. „Já jen opravdu doufám, že inspiruji Olympii a také další generaci dívek, aby uvěřily v to, že nic není nemožné. Hlavně aby věřily v samy sebe,“ pokračovala Williamsová.

Serena a Meghan jsou blízké kamarádky od roku 2014, kdy si poprvé vyrazily na turnaj celebrit v plážovém fotbalu DirecTV Beach Bowl. Jejich cesty se však střetly už v roce 2010 na Super Bowlu. Meghan tehdy na svém dnes už zaniklém blogu napsala, že si s tenistkou padly ihned do oka a měly si o čem dlouhé hodiny povídat. „Nebavily jsme se o tenise nebo herectví, ale prostě o normálních holčičích věcech,“ svěřila se tenkrát vévodkyně ze Sussexu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama