reklama

Sevřel v pěsti včelí královnu a hmyz mu obalil ruku. Celou kolonii pak přenesl k úlu

Nevšední způsob přemístění včelí kolonie zvolil včelař z Dominikánské republiky, který v pěsti sevřel včelí královnu a celá hmyzí kolonie mu posléze obalila ruku. Když si byl muž jistý, že mu včely neulétnou, vyrazil přes město ke včelím úlům. Jeden z kolemjdoucích včelaře natočil a video se stalo brzy hitem sociálních sítí.

reklama

Včelař kolemjdoucímu vysvětlil, že ho včely nebodnou. Hmyz totiž podle něj moc dobře věděl, že muž svírá v pěsti jejich královnu. Přesto jeho ruka obalená kolonií včel vyvolávala u lidí na ulici zděšení a zmatek.

Video se stalo krátce po zveřejnění velkým tématem na sociálních sítích. Šířilo se na TikToku, Twitteru i Redditu. Tam uživatelé diskutovali o tom, jak je možné, že včely muže nezranily.

„Je to nejspíš tím, že dokud se sama včelí královna necítí v ohrožení, zbytek roje ji bezmezně následuje,“ uvažoval jeden z přispěvatelů na Redditu.

Na příběh moderního včelaře upozornil britský list Daily Mail.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama