CNN Prima News sexualita

sexualita

Výpis příspěvků ke štítku „sexualita“

Sexualita po rakovině a porodu není tabu. Odborníci radí, jak se vrátit k intimními životu

7. ledna 2023 08:41

Ať už žena prodělá gynekologickou operaci, komplikovaný porod nebo onkologickou léčbu, jedná se o velmi náročné období ve fyzické i psychické rovině. V této době překonává nejen potíže spojené s uzdravením, ale také osobní výzvy – hledání vztahu k sobě sama, svému tělu a vlastní sexualitě. Mnohé ženy se však stydí, a tak si své obavy a strasti nechávají pro sebe – což je podle expertů častá chyba. Co doporučují odborníci a pacientky, které takovou situací samy prošly?

Příliš bílý, heterosexuální a mužský, vadí podle průzkumu mladým Britům na Santovi

24. prosince 2021 22:52

Santa Claus je pro mladé Brity příliš bílý, příliš heterosexuální a příliš mužský. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedla agentura YouGov. Část z nich by neměla problém, kdyby byl Otec Vánoc vyobrazován i s jasnějšími blízkovýchodními rysy, případně jako žena. Hlasování o tom, jak by měla vypadat tradiční vánoční postava, vzniklo v reakci na virální norskou reklamu, v níž se Santa Claus líbá s mužem.

Komunikaci ve vztahu potřebují nejen ženy, ale i muži, shodují se odborníci

19. června 2020 20:40

Žijeme v době, která s sebou nese proměny společnosti, mezilidských vztahů i rodinných forem a dotýká se i typických ženských a mužských rolí. Některá dogmata se prohlubují, jiná se naopak vytrácí. O tom, zda jsou muži opravdu v ohrožení, se v pořadu Silný hlas Markéty Fialové bavili lektor osobního rozvoje a mentor mužského výcviku Karel Tůma a docentka klinické psychologie a sexuoložka Laura Janáčková.