Známý český zpěvák šokoval slovy o Ukrajincích: Štve mě, že jim pomáháme

Zpěvák Milan Drobný oslavil ve čtvrtek na koncertě v pražském Kulturním domě Barikádníků s předstihem své 78. narozeniny. Ještě předtím ale poskytl krátký rozhovor webu iDNES, ve kterém si postěžoval, že se v Česku pomáhá víc uprchlíkům z Ukrajiny než našim seniorům.

„Bývám naštvaný, když prohraje Slavia. Nebo když vidím, jak tady pomáháme uprchlíkům víc než našim starým lidem,“ řekl bez okolků Drobný v rozhovoru pro iDNES.tv. Souhlasí, že by Ukrajina neměla zůstat bez pomoci. Někteří lidé, kteří ze země utekli, se ale podle něj chovají jako „prasata“.

„Dobrý, Ukrajina… musíme pomoct. Ale někteří se tady už chovají jako prasata. Normálně vyžírají… znám to. Mám naproti sousedku. Vidím to. Její frajer opravuje auta, dělá melouchy, jezdí si v mercedesu. Je mu 35, proč nejede domů a nebojuje?“ rozohnil se Drobný. „Jsem ochotný pomáhat, ale spíš našim starým lidem,“ doplnil 77letý hudebník.

Drobný svou pěveckou kariéru odstartoval před šedesáti lety poté, co se zúčastnil soutěži Hledáme nové talenty. I když nevyhrál, Karel Krautgartner mu nabídl účinkování ve svém orchestru. Později zpíval v kavárně, kde se setkal s Karlem Gottem. Právě s ním posléze začal hrát v divadle Semafor. Tam zůstal do konce šedesátých let, poté z divadla odešel, aby se věnoval sólové dráze zpěváka.

Úspěšný byl i jako skladatel a producent. V devadesátých letech dostal od Supraphonu Platinovou desku za dva miliony prodaných nosičů. Ve volném čase se věnuje fotografování. Některá svá díla dokonce i vystavoval. „Na osmdesátku se netěším. Když přijde, tak přijde, když nepřijde, tak co se dá dělat. Musíme brát život, jak je,“ řekl dále v rozhovoru zpěvák.

Tagy: