reklama
CNN Prima News koncert

koncert

Výpis příspěvků ke štítku „koncert“

Nezastavitelné fanynky Gotta: Jedna se zjevila v obýváku, jiné si říkaly o děti jako o chléb

Zpěvák Karel Gott měl za svůj život nespočet přítelkyní, milenek, ctitelek, ale hlavně fanynek. Některé to ale se svou láskou přeháněly. Jedna si ustlala na Mistrově zahradě, další se mu objevila v obýváku. Nejslavnější český zpěvák ve své autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla ve středu při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin, popsal podobných příběhů nespočet. Zároveň ale přiznal, že fanynky pro něj vždy byly hnacím motorem.

Saxana Černocká je zpět na pódiu. S režisérem Vorlíčkem jsme nemuseli spěchat, vzpomíná

Herečka a zpěvačka Petra Černocká se po pauze vrátila k vystupování s kapelou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznala, že měla trému. Zavzpomínala ale také na svou nejslavnější roli Saxany, ta by se podle ní dala brát trochu jako logo. Ráda také vzpomíná na mírumilovnost režiséra Dívky na koštěti Václava Vorlíčka. Dnes už je podle ní natáčení větší „fofr“. Kromě zpívání se začala Černocká věnovat také malířství a psaní.

V Hradci Králové probíhá i přes covid divadelní festival. Co musí návštěvníci splnit?

Tradiční festival reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění začal v Hradci Králové. Již tradičně se koná na několika desítkách scén v centru krajského města. Návštěvníci se mohou těšit na 265 divadelních představení, improvizací, koncertů, workshopů a různých dalších performancí umělců ze sedmi evropských zemí.

Bez roušek i rozestupů: Slavní Foo Fighters v New Yorku rozhicovali vyprodanou halu

Nejlidnatější americké město New York má za sebou po 15 měsících první víkend bez výraznějších protiepidemických opatření, který přinesl také první zdejší koncert pandemické doby v naplněné aréně. Postarala se o něj kapela Foo Fighters, která ve vyprodané Madison Square Garden zahrála pro zhruba 20 000 plně naočkovaných diváků. Roušky a rozestupy byly ty tam, tradiční atmosféra rockového koncertu ale nechyběla, píše deník The Wall Street Journal (WSJ).

Roušky a rozestupy na koncertech nedávají smysl, říká Ledecký. Proč začal psát básně?

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký doufá, že se v červenci vrátí koncerty zpět do normálu. „Ačkoliv se mohly pořádat už od konce května, lidé nemají chuť sedět na koncertě v rouškách a rozestupech,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Rozpovídal se také o své básnické knížce Verše potrhlé, které mu namluvili herci jako Marek Eben nebo Jakub Prachař.

Koncerty, poutě a slavnosti. Kde si můžete dát pivo a proč nesmíte jíst v hledišti?

Celé Česko se těší na léto, rozvolnění kultury a na to, že si užije venkovní koncerty, divadelní představení nebo sportovní závody. I v rámci takových akcí ale zatím platí hygienická omezení. Mezi nejpřísnější patří povinnost nosit roušku a zákaz pití a jídla v hledišti. Problém je ale v tom, co přesně hlediště představuje. Vládní nařízení je v této definici totiž velmi vágní a složité je to i s akcemi, kde hlediště není.

Landa: On-line koncert je jako sex s gumovou pannou, opatření jsou buzerace

Za těchto podmínek vystupovat nebudu, opatření jsou nedůstojná a nehodlám dělit své publikum na očkované a neočkované. Zpěvák Daniel Landa se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS opřel do vlády za to, jaké restrikce vymyslela pro obnovení kulturních akcí, platná nařízení dokonce označil za buzeraci. Zpěvák zatím on-line koncerty neplánuje, vystupování přes internet přirovnal k souloži s nafukovací pannou. Aby vylezl na jeviště, nesměla by platit žádná opatření.

reklama