CNN Prima News koncert

koncert

Výpis příspěvků ke štítku „koncert“

Prahu čeká hudební nálož: United Islands of Prague nabízí evropský indie-pop či hyperpunk

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži hudebních tónů. Koná se totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Vedle tuzemské scény se představí i umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

Chinaski slaví 30 let na scéně: Vyjedou na turné do USA a chystají další velká překvapení

Kapela Chinaski slaví 30 let na scéně. Kromě dvou velkolepých koncertů v prosinci v pražské O2 areně, kde zazní to nejlepší z jejich tvorby, vyrazí hudební uskupení také na turné po USA, kde zahraje pětkrát. Zároveň vzniká vzpomínkové album se třemi novinkami a svým fanouškům navíc členové kapely nabídnou exkluzivní materiál nejen ze zázemí na novém kanále na Herohero. S předstihem tu naleznete nové videoklipy, které vzniknou k výročí, či příběhy písní. Oslavy pak vyvrcholí v roce 2025. Na celou tiskovou konferenci s představením budoucích plánů sledujte v úvodním videu.

Hollywoodští skladatelé zazářili v Praze. Představili hudbu k ikonickým filmům i videohrám

Obecní dům i tento rok poctila vzácná návštěva, hollywoodští skladatelé v něm 18. dubna představili v rámci zahajovacího koncertu Spectacular Music of Hollywood své nejznámější melodie v podání Českého národního symfonického orchestru. Zazněly zde skladby z filmů Star Wars, Největší Showman, Iron Man 2 či z videoher Assassin’s Creed a Hitman. Renomovaní skladatelé Conrad Pope a Christopher Young zde převzali cenu ČSFD za celoživotní přínos v audiovizi za bouřlivého potlesku, při kterém povstal celý Obecní dům.

Mirai: Z naší nové desky není cítit kalkul. Mercedesy nemám, doma mi chybí ženský element

Myslím, že z naší nové desky není cítit kalkul. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl jeden z aktuálně nejvyhledávanějších muzikantů tuzemské scény Mirai Navrátil. Jeho kapele vychází 12. dubna album s – příznačně japonským – názvem Tomodachi a kritikům se podle hudebníka líbí, proto má obavu, jestli se deska shledá s dostatečným úspěchem i u široké veřejnosti.

The Valentines vydávají debutové album. Skupina desku představuje na třech koncertech

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance. Její tvorba je totiž mimo jiné typická tím, že nutí k tanci. Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu. Tématem celého alba jsou vztahy, mentální zdraví i kontrast mezi veselými melodiemi a hloubavými texty. Kapela The Valentines vyráží během dubna nahrávku představit fanouškům do Prahy, Brna a na domácí půdu do Hradce Králové. V rámci všech tří koncertů se vždy uskuteční i křest alba.

Koncert proti xenofobii: Na United Islands of Prague vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Společně s oslavou vstupu České republiky do Evropské unie bude tento koncert součástí tradičního multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten potrvá od 1. do 4. května 2024.

Dvorní skladatel Agnieszky Holland vystoupí v Praze. Bude dirigovat v Obecním domě

Antoni Komasa-Łazarkiewicz vystoupí 18. dubna 2024 na pražském koncertě Spectacular Music of Hollywood. Autor hudby k filmům jako Hořící keř, Šarlatán či Quo Vadis, Aida? osobně oddiriguje části svého díla. Na koncertě dále zazní hudba z hollywoodských filmů Star Wars, Největší showman či Iron Man 2, kterou budou dirigovat jejich tvůrci. Vstupenky na exkluzivní zážitek v podání Českého národního symfonického orchestru koupíte v síti TICKETPORTAL.

Exkluzivní zpověď Anny K.: Dědeček založil horskou službu. Žertovala také o svatbě

Dokud nad Annou K. držela pevnou ruku babička, výsledky ve škole měla na výbornou. Pak šel ale dobrý prospěch stranou, přiznala zpěvačka Anna K. v exkluzivním rozhovoru pro Showtime s Martinou Jandovou. Připomněla i dědečka, který zakládal horskou službu. Zpěvačka také promluvila o vztahu se skladatelem Tomášem Varteckým, s nímž tvoří pár přes dvacet let. Padla zmínka i o rakovině a svatbě. Teď se ale Anna K. soustředí především na práci, protože ji čekají dva velké koncerty a křest nové desky.

Svědek masakru v Moskvě: Útočníci stříleli přímo do davu, vznikla panika a zazníval křik

Střelba zazněla asi deset minut před koncertem v Krasnogorsku u Moskvy, koncertní síň byla tehdy zaplněna asi ze 70 procent. Jakmile začala střelba, v sále vypukla panika. Útočníci stříleli přímo do davu, řekl ruské rozhlasové stanici Kommersant FM očitý svědek Dejv Primov. Útok neznámých ozbrojenců si podle ruské tajné služby FSB vyžádal čtyři desítky obětí a více než stovku zraněných.