CNN Prima News koncert

koncert

Výpis příspěvků ke štítku „koncert“

Adventní trhy v Plzni: Ohňostroj, vyhlídkové kolo, 130 stánků a samozřejmě pivo

3. prosince 2022 09:08

Širokým okolím oblíbené adventní trhy v Plzni se vracejí v celé své kráse. Kvůli koronaviru byly roce 2020 zrušeny a v roce 2021 byly otevřené jen čtyři dny. Město i stánkaři se proto těší na letošní sezonu. Kdy se vánoční trhy v Plzni konají, jaký vás na nich čeká doprovodný program a jaká tam panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

Aktivisté chtěli narušit koncert filharmonie. Nepočítali ale s pohyblivým zábradlím

28. listopadu 2022 17:28

Po radikálních protestech v ulicích a známých evropských galeriích přišly na řadu i koncerty. Dva klimatičtí aktivisté z Letzte Generation (Poslední generace) chtěli minulou středu narušit koncert v německé Elbphilharmonie. Podle svého plánu se přilepili k zábradlí u dirigentského pultu. To ale nebylo připevněné k zem, a tak jejich protest neměl dlouhého trvání. Za potlesku diváků tak dvojice rychle skončila v zákulisí.

Rušno na Národní třídě. Stovky demonstrantů narušily pietu, situaci klidnila policie

17. listopadu 2022 05:26

Česká republika si 17. listopadu připomněla 33. výročí sametové revoluce a 83 let od uzavření vysokých škol nacisty. Po celé zemi probíhaly piety, koncerty, ale i demonstrace. K pietě na Národní třídě dorazili vrcholní politici včetně premiéra Petra Fialy (ODS). Prahou také procházely tisíce demonstrantů, kteří vyrazili k budově České televize na Kavčích horách. Zbytek z nich – několik stovek – vyrazil později večer na stále zaplněnou Národní třídu, kde narušil pokojnou akci. Celý průběh dne si můžete prohlédnout v naší on-line reportáži.

Sledujte speciál k 17. listopadu. Zprostředkujeme pietní akce, demonstrace i koncerty

16. listopadu 2022 19:25

Pietní akce, demonstrace, pochody, happeningy, koncerty či konference připomenou během čtvrtečního státního svátku výročí 17. listopadu. Tématy akcí bude nejen období 33 let od pádu komunistického režimu a 83 let od uzavření vysokých škol nacisty, ale také například ruská válka proti Ukrajině a její dopady. Jen v Praze budou policisté dohlížet na 21 shromáždění a pochodů, vzpomínkové akce se uskuteční také v dalších městech.

Kubišová po třech letech zazpívala Modlitbu pro Martu. V Lucerně se zvedla vlna emocí

4. listopadu 2022 19:51

Zaplněná Lucerna ve čtvrtek večer byla na koncertu Pocta Martě svědkem výjimečného vystoupení Marty Kubišové, která při této příležitosti zazpívala slavnou Modlitbu a společně s ostatními účinkujícími píseň Hey Jude. Písně za velkého nadšení publika zazněly na konci večera, na němž pěvecké hvězdy popřály k jejím osmdesátinám.

Jak kultura přežije zimu? Z cen energií máme hrůzu, lidí chodí méně, shodují se pořadatelé

29. října 2022 19:33

Kultura v České republice trpí. Byla jedním z nejpostiženějších sektorů během covidové pandemie, po skončení lockdownů neustále zápasí se sníženým zájmem lidí a aktuálně ji trápí ceny energií. Přinášíme proto svědectví pořadatelů z několika kulturních institucí, které se těší velké prestiži. Mezi nimi například brněnské instituce jako Kabinet Múz či Divadlo Husa na provázku. Problémy mají také podniky jako La Fabrika v Praze či Tančírna v Račím údolí.