Jan Bendig o moučné kauze: Stojím si za tím, že jsem útok neplánoval a nedomlouval

Jan Bendig se poprvé vyjádřil k tomu, jak to bylo s útokem moukou na Českém slavíkovi. Podle policie byl útok zinscenovaný a Bendig o něm věděl. Zpěvák ale stále trvá na tom, že o ničem neměl tušení a na ničem se nedomlouval, jak vysvětlil v příspěvku na sociální síti Instagram.

„Uznávám, že jsem zbytečně zalezl do ulity a měl se vyjádřit hned,“ napsal na svém Instagramu s tím, že policejní zprávu dostal v pátek odpoledne. Podle něj jde jen o vyrozumění, že celá věc není trestným činem, ale pouze přestupkem. „V žádném případě se nejedná o rozhodnutí policejního orgánu o tom, že já nebo někdo jiný měl incident organizovat,“ pokračuje v rozsáhlém vysvětlení.

ČTĚTE TAKÉ: Bendig v maléru, za podvrh s moukou mu hrozí trest. Zbytečně zaměstnal útvar řešící terorismus

S vyjádřením čekal poměrně dlouho. Podle svých slov se nechtěl vyjadřovat k něčemu, co neměl možnost si ověřit v rozhodnutí policejního orgánu.

Dál trvá na tom, že se na moučném útoku nepodílel. „Stále si stojím za tím, že jsem útok nepřipravoval a nedomluvil a nevěděl o něm,“ uvedl. S útočníkem se také dopředu nesetkal, ani s ním telefonicky nekomunikoval. „Jediné, kdy jsem byl s tím klukem v kontaktu, bylo během telefonátu po útoku, kdy se nám omlouval a já si vyslechl jeho příběh,“ vysvětlil Bendig, který prý omluvu přijal.

Budu se bránit dál

Policie případ uzavřela s tím, že celý incident byl zinscenován a předem domluvený. „Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili a z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina ve vyjádření policie pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS.

Pro Bendiga to ale ještě neskončilo. „To, že je to tak uzavřeno, nechápu, ale právě proto jsme využili možnosti právního zastoupení a hodláme se v rámci správního řízení bránit prostřednictvím právního zástupce.“

PODÍVEJTE SE: Bendig s moukou zaskočil kolegy. Jeho cirkus pro média se mi vůbec nelíbí, řekl Ruppert

Tagy: