mouka

Výpis příspěvků ke štítku „mouka“

Nekula lákal na mouku v akci, lidé se mu vysmáli. Skandál, jako z 50. let, říká Balšínek

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) je nejkomičtějším členem vlády, kterou svým chováním naprosto znemožňuje. Shodli se na tom politici i komentátoři poté, co šéf resortu na Twitteru zveřejnil informaci o mouce ve slevě v řetězci Lidl. Šéfredaktor Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že to připomíná propagandu 50. let. Naopak lidovecký šéf Marian Jurečka svého ministra podržel.

Energie i paliva zlevňují, pečivo nikoliv. Pekaři ceny omlouvají vysokými nájmy a inflací

Ceny energií jsou hluboko pod vládním stropem, ceny pohonných hmot klesají, podle zemědělců jsou sýpky plné obilí. Co z toho vychází? Že by rohlíky, housky a chleba měly být levnější. Jenže nejsou. Kroutí nad tím hlavou ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) i obchodníci. Pekaři a mlynáři ale říkají, že pro zlevňování nemají prostor. Energie jsou podle nich pořád příliš drahé, a navíc je drtí i vysoká inflace.

PŘEHLEDNĚ: Zdražování vajec, mléka či mouky pokračuje. Kdy podle analytika drahota odezní?

Kdo alespoň čas od času brouzdá mezi regály v obchodech, ten to zná – mnohé potraviny nepřestaly zdražovat ani v novém roce. Týká se to zejména základních produktů, jako jsou mléko, mouka, sýr nebo brambory. Pro běžné zákazníky se jedná o nemilou zprávu, která jen tak neskončí. Mírné zdražování totiž budeme sledovat i v první polovině letošního roku. Pro CNN Prima NEWS to řekl agrární analytik Petr Havel. Podle něj určitý pokles ceny může přijít až po velikonočních svátcích.

Polovina Čechů kupuje jídlo pouze ve slevách. Řada domácností má jen na základní potraviny

Přibližně 28 procent českých domácností si může dovolit nakupovat jen základní potraviny. Vyplývá to z průzkumu společnosti KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Více než polovina rodin vyhledává pouze zlevněné potraviny. Nejčastěji Češi za jídlo měsíčně utratí 5 000 až 10 000 korun.

Za cukroví letos zaplatíme až dvojnásobek. Některé pekárny přesto vyrábí víc než loni

Cena vánočního cukroví v pekárnách a cukrárnách letos meziročně stoupne až na dvojnásobek, a to hlavně kvůli růstu cen surovin a energií. Pekaři také očekávají výrazné snížení poptávky, protože lidé v mnohem větší míře nakupují levnější sortiment. Uvedl to výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý. Například pražská řemeslná pekárna Zrno Zrnko musela kvůli růstu cen energií zdražit o 40 procent a půlkilogramovou krabici cukroví prodává za 550 korun. Řetězec Globus nabízí 600 gramů cukroví ze svých pekáren za 349 korun.