Dojemné gesto Margity. Zdravotníkům poděkoval koncertem, sestřičky neudržely slzy

V srpnu slíbil Štefan Margita lékařům a sestřičkám z Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) na Karlově náměstí, že pro ně uspořádá v prosinci koncert. Chtěl tím vyjádřit poděkování za péči, kterou věnovali jeho nemocné manželce Haně Zagorové. Svůj slib operní pěvec dodržel a pozval je na své vystoupení, které uspořádal v kostele svatého Štěpána na pražské Malé Straně.

O Zagorovou se v ÚHKT starali léta. Zpěvačka totiž od mládí bojovala s nevyléčitelnou nemocí krve a do nemocnice docházela na krevní transfuzi. Byla tam také několikrát hospitalizována a nakonec tam strávila i poslední dny svého života, zemřela letos 26. srpna.

O svém pečujícím personálu vždy mluvila jedině v dobrém. Stejně tak i její manžel Štefan Margita, který se pro ně rozhodl po smrti své manželky uspořádat koncert. Spolu s ním vystoupili Michal Kindl a Iris Moris. „Chceme poděkovat všem doktorům a sestřičkám, kteří se starali o mojí milovanou Hanku. Klaním se před vámi,“ vzkázal Margita zdravotnickému personálu krátce před koncertem na svém Instagramu.

Své zážitky a ohlasy z koncertu pak vylíčil v pořadu Showtime na CNN Prima NEWS. „Koncert patřil lékařům a sestřičkám, panu řediteli Petru Cetkovskému, který byl úžasný, a samozřejmě panu profesorovi Jaroslavu Čermákovi, který se o Hanku léta a léta staral. Okamžitě jsem jim slíbil, že pro ně koncert udělám. Jsem rád, že jsme našli termín a tento krásný kostel. Kdykoliv mě osloví, tak pro ně koncert udělám. Je to to nejmenší, co mohu udělat,“ uvedl Margita v pořadu Showtime.

Při zpěvu se vrátily vzpomínky

„Byla úžasná,“ řekla o Haně Zagorové jedna ze zdravotních sester, která o ni pečovala. Dodala, že úžasný je i Štefan Margita. „To pouto mezi nimi nám dodávalo spoustu energie. Bylo krásné, jak spolu byli jeden pro druhého,“ dodala další zdravotní sestra.

„Jsem šťastný, že jsem to zvládl,“ řekl Margita po koncertu s tím, že když zpíval Ave Maria, bylo to náročné. „Podíval jsem se na sestřičky, které plakaly, u toho je těžké zpívat,“ dodal zpěvák. Hudebník Michal Kindl připomněl také atmosféru celého koncertu. „Jako by patřil někomu jinému, vy víte komu,“ sdělil.

Margita přiznal, že se mu během koncertu vrátily všechny vzpomínky na sestřičky. „Denně jsem je potkával na chodbě, vzpomněl jsem si, jak se i o mně staraly, protože věděly, že to není lehké, byly úžasné,“ popsal. Podle Kindla prý zpěv pomáhá Margitovi od bolesti. „Každé zaměstnání hlavy pomáhá v těchto těžkých chvílích, je hodně statečný,“ řekl Kindl.

Tagy: