Osudové schody v luxusní vile Trumpové. Nenávidím je, jsou nebezpečné, říkala jí kamarádka

Ve čtvrtek 14. července zasáhla svět tragická zpráva o náhlém úmrtí české rodačky Ivany Trumpové. Lékaři se domnívají, že zemřela na následky zranění, která si přivodila pádem ze schodů. Podle informací webu New York Post právě na zrádné schodiště v její luxusní vile exmanželku bývalého prezidenta Donalda Trumpa několikrát upozorňovala její kamarádka.

Po rozchodu s Donaldem Trumpem v roce 1992 neváhala a peníze, které obdržela, investovala. Stala se úspěšnou byznysmenkou v oblasti módy a kosmetiky. Celková hodnota jejího majetku činila podle portálu Celebrity Net Worth zhruba 100 milionů dolarů.

Trumpové se osudným stalo točité schodiště v jejím luxusním domě v New Yorku na Upper East Side, kde trávila poslední dny života. Jednotlivé místnosti byly bohatě zdobené zlatem, křišťálem a červenými koberci.

Na nebezpečí točitého schodiště, které v domě měla, ji údajně upozorňovala blízká kamarádka. Ta ho popisovala jako „krásné, ale zrádné“. „To schodiště mě vždycky strašně rozčilovalo,“ řekla Nikki Haskellová, která se s Trumpovou podle webu nypost.com poprvé setkala v roce 1976. „Nenáviděla jsem ty schody. Báli jsme se, že spadne. Její dům měl čtyři patra, a i když tam byl výtah, nikdy ho nepoužívala. Je to krásné schodiště, ale já bych ho nechtěla. Je strmé a hluboké,“ popsala.

Po smrti Trumpové místo navštívil i novinář Rob Shuter. „Ty schody byly opravdu nebezpečné a koberec na nich již hodně opotřebovaný,“ sdělil. V domě Trumpová žila sama, avšak měla hospodyni, která k ní docházela každý den, a sekretářku, s tou se setkávala třikrát týdně.

Podle Haskellové se běžně společenská Ivana stala v posledních letech hodně samotářskou. Svou roli sehrála také pandemie koronaviru. „Měla velký městský dům a opravdu se bála nákazy. Mnohem víc než kdokoli jiný, koho znám,“ sdělila její kamarádka s tím, že Trumpová nechtěla nikam jezdit a virus brala velmi vážně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:53

Polsko uvalilo sankce na exportní divizi ruského Gazpromu

18:39

Ruské anexe na Ukrajině ohrožují naděje na mír v regionu, řekl šéf OSN Guterres

18:05

Při ostřelování autobusové zastávky v Mykolajivu byli zabiti dva lidé, 12 jich bylo zraněno

17:35

Západ se snaží v postsovětském prostoru vyvolat další konflikty, tvrdí Putin

Živě
ON-LINE: Miliardy na kompenzaci dodávek Ukrajině i modernizaci armády. ČR získá pomoc USA

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Hádka kvůli rozpočtu. Jste královna Instagramu, vyslechla si Schillerová od Stanjury

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se při projednávání státního rozpočtu ostře pustila do svého nástupce Zbyňka Stanjury (ODS). Během schůze dolní komory uvedla, že neodvádí poctivou práci a že avizované příjmy do státní kasy jsou jen „virtuální“. Stanjura se proti své předchůdkyni ohradil a označil ji za „královnu Instagramu“. Podotkl, že sama žongluje s čísly.

Domácí zpravodajství

Střelba na hranicích. Převaděč agresivně projel kontrolou, v autě vezl 15 migrantů

Policie zadržela od půlnoci, kdy začaly na hranicích se Slovenskem dočasné kontroly, přes 120 migrantů a sedm převaděčů. Radiožurnálu to řekl ředitel cizinecké policie Milan Majer. Jeden z převaděčů před strážci zákona nebezpečně ujížděl, zastavily ho až výstřely. Situaci pro vás na místě sleduje i štáb CNN Prima NEWS. Česko zahájilo kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes tuzemsko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici minimálně deset dnů.