reklama

dům

Výpis příspěvků ke štítku „dům“

Slzy nám nepomohou. Němci ze zaplavených obcí si prošli peklem, odhodlání neztrácejí

Nejistota a beznaděj. Obyvatelé německé obce Erftstadt-Blessem si prošli peklem. Ničivé záplavy je v mnoha případech připravily o všechno. Pro některé z nich ale utrpení zdaleka nekončí. Stále čekají na zprávy o svých pohřešovaných příbuzných. Domů se vrátit nemohou a opravy je budou stát miliony. I přesto se neúnavně snaží společnými silami vypořádat s tragickou skutečností.

Hořela auta a my jsme utíkali. Tornádo nás připravilo o dům, prosí samoživitelka o pomoc

Na ulici to vypadalo jako v hororu. Hořela auta a my jsme běželi jako o život, popisuje matka tří synů Martina Ševčíková z Lužic u Hodonína den, kdy stovky lidí na jižní Moravě připravilo tornádo o střechu nad hlavou. Rodině samoživitelky zničilo jak dům, tak i auto. Na webu donio.cz prosí o finanční pomoc. Dobrovolní dárci jí poslali už více než 1,5 milionu korun.

Zřícenou budovu v Miami kvůli bouři odstřelili. Obětí je 24, pohřešovaných 121

Za pomocí výbušnin demoliční četa v městečku Surfside ve floridském Miami zbourala zbylou část 12patrové budovy. Ta se v noci z 23. na 24. června částečně zřítila. Úřady k tomuto postupu přistoupily kvůli obavám o stabilitu poničené části komplexu, a to i v souvislosti s blížící se bouří Elsa. Po odklizení části nových trosek chtěli záchranáři okamžitě obnovit pátrání po pohřešovaných, kterých je stále 121.

Na Lounsku chybí dobrovolníci. Přírodní živly tam zničily přes sto domů

Živly řádily minulý týden také v obcích Stebno a Blatno na Lounsku. Odborníci říkají, že tady nešlo o tornádo, ale o silný proud studeného vzduchu zvaný „downburst“. Domy jsou ale stejně poničené jako na Moravě. Největší rozdíl je však v tom, že na Lounsko se zatím nesjelo příliš dobrovolníků, kteří by postiženým rodinám pomohli. Opravy prý potrvají týdny až měsíce.

Neštěstí chodí ve trojici. Kvůli tornádu přišli o domov i obživu, dcera bojuje o život

Irena Macková s manželem Markem spokojeně žili v Moravské Nové Vsi se svými třemi dětmi – 4letým synem Markem, 14letou dcerou Silvií a 18letou Viktorií. Ve čtvrtek jim však ničivá bouře s tornádem obrátila život vzhůru nohama. Dcera Silvie zrovna cestovala autobusem domů, když tornádo vůz odhodilo 30 metrů daleko a naprosto jej zničilo. V kritickém stavu nyní bojuje o život ve vídeňské nemocnici. Přírodní živel navíc rodině zničil domov a obživu zároveň.

reklama