dům

Výpis příspěvků ke štítku „dům“

Ruským Belgorodem zahřměla série explozí. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedl gubernátor

3. července 2022 05:47

Ruským Belgorodem, které se nachází v blízkosti hranic s Ukrajinou, zahřměla série explozí. Informovala o tom v noci na neděli média s odvoláním na gubernátora Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova. Ten později uvedl, že zemřeli tři lidé a další čtyři jsou ranění. Ve své poslední zprávě o situaci ve městě však neupřesnil, co se stalo, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

V Praze řádí voyeur: Vkradá se do domů a šmíruje spící lidi, pozoroval i 9letou holčičku

30. června 2022 14:09

Pražští policisté pátrají po muži, který se vloupal do několika rodinných domů. V nich sledoval spící obyvatele a zcizil ne příliš cenné věci nebo peníze. Policisté muže podezřívají z trestných činů loupeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Domy bez střech, desítky rozbitých aut. Moravský Beroun bombardovaly kroupy velikosti vajec

30. června 2022 11:03

Silné krupobití zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku. Ve středu odpoledne zasypaly centrum města i tamní sídliště kroupy o velikosti vejce. Způsobily podle místostarosty Rostislava Hrdličky škody za desítky milionů korun. Kroupy poničily především střechy domů a rozbíjely i okna zaparkovaných aut. Hasiči na místě zasahovali do časných ranních hodin. Ve čtvrtek se na místo znovu vracejí, řekla jejich mluvčí Lucie Balážová. Obec také shání vysoušeče, škody mapuje krizový štáb.

PŘEHLEDNĚ: Jak zvládnout zdražení hypotéky a snížit měsíční splátky úvěru na bydlení

29. června 2022 07:57

Nabídkové sazby u hypotečních úvěrů řady bank překročily šest procent. A do konce letošního roku mají vystoupat ještě výše. To je finanční pohromou pro domácnosti, kterým letos či v příštím roce končí fixace úrokové sazby. Měsíční splátky totiž mohou vyskočit o několik tisíc korun. Jak se dá dopad zdražení hypotečních úvěru na rodinné rozpočty alespoň trochu zmírnit?

Drama v hořícím domě: Záchranu tříletého chlapce zachytila kamera na hasičově obleku

26. června 2022 14:51

Záchrana dítěte z hořícího domu na poslední chvíli. Svět obletěly dramatické záběry, které natočili hasiči kamerou umístěnou na těle. Když dům v americkém Wisconsinu zachvátily plameny, zůstal tříletý chlapec sám v zadní ložnici a matka se pro něj nemohla vrátit. Zachraňovala další osobu. Sama při tom utrpěla popáleniny třetího stupně.

Reportáž: Rok po tornádu u stejných rodin. Prožily peklo, i proto pomáhají Ukrajině

24. června 2022 06:08

Pomoc odplácí další pomocí. To je asi nejsilnější poznatek reportéra CNN Prima NEWS, který po roce znova navštívil oběti tornáda v moravské dědině Lužice. Živel tam udeřil zkraje večera 24. června 2021. „Podívejte se, tohle jsou záseky letícího skla a dalších předmětů. Jako gilotina,“ vyprávěl penzista Vojtěch Svoboda pro CNN Prima NEWS bezprostředně po tornádu. „Bylo to jako nálet. Proto si teď dokážeme lépe představit ty hrůzy na Ukrajině a posíláme tam peníze,“ říká po roce jeho manželka Dana.