dům

Výpis příspěvků ke štítku „dům“

Tloukl jí hlavou o beton, tvrdí žalobce. Zadržený z Lanškrouna popsal příběh nešťastné lásky

Senát pardubické pobočky krajského soudu začal v pondělí projednávat případ pokusu o vraždu. Toho se měl kvůli zhrzené lásce dopustit dvaačtyřicetiletý muž na své expřítelkyni. Podle spisu násilím vnikl do jejího domu, kde ji brutálně napadl. Žena podle dosavadních informací útok přežila mimo jiné také díky telefonu, který v tu chvíli náhle začal zvonit. Obviněný, jenž si podle své výpovědi nic z inkriminovaného momentu nepamatuje, může v případě prokázání viny strávit za mřížemi až 18 let.

Hladík: Na majitele nezateplených domů padla chudoba. Obhajoval dotace

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) obhajoval ve vysílání CNN Prima NEWS kritizovaný dotační titul nazvaný Oprav dům po babičce. V pořadu Co na to ministr uvedl, že v době energetické krize nejvíce trpěli majitelé rodinných domů bez potřebného zateplení. Ve vysílání se také vyjadřoval k průzkumu společnosti STEM, podle kterého má podrobné povědomí o Green Dealu jen jedno procento dotázaných.

Tady se rozdělovalo Československo. Vila Tugendhat dodnes fascinuje nevídaným luxusem

Patří k perlám české i světové architektury. Její stavba prý vyšla na jeden milion marek, tedy asi osm milionů korun, za což by se tehdy dala postavit pomalu celá čtvrť. V době finanční krize dráždila, ale i vábila tím, co skrývá uvnitř, protože o interiér a design šlo v první řadě. Pojďte s námi nahlédnout do brněnské vily Tugendhat, která je jako jediná česká památka moderní architektury zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


Bizarní okolnosti zmizelé stíhačky F-35. Muž volal, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot

Případ nejmodernější americké stíhačky F-35, která se ztratila u Pentagonu, má pokračování. Trosky našla armáda až s pomocí civilistů. Na internetu se nyní objevil i záznam z tísňové linky, na kterém se majitel domu snaží operátorce vysvětlit, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot. Zmatené ženě trvá určitou chvíli, než se v celé situaci zorientuje. Okolnosti pádu letadla jsou věcí vyšetřování americké armády.

Otřesný útok. Muž v USA vtrhl do domu sousedů, malému chlapci rozbil lebku baseballovou holí

Hrozivý útok na malého chlapce řeší policisté v Texasu. Teprve šestiletý Jeremy z Austinu musel být hospitalizován poté, co ho baseballovou pálkou zmlátil soused. Píše o tom web USA Today News. Mezi zraněnými je podle amerických médií i matka pachatele, která se ho údajně pokoušela zastavit. Motiv útočníka detektivové nespecifikovali. Sled událostí policistům popsala násilníkova žena.