Hadrbolcová prodělala mrtvici, pak putovala do LDN. Není na tom dobře, smutní kolegyně z branže

Herečka Zdena Hadrbolcová, která loni oslavila šestaosmdesáté narozeniny, se dlouho těšila pevnému zdraví. Před Vánoci však prodělala mozkovou mrtvici a nebýt včasné lékařské pomoci, už tu nemusela být. Jak je na tom po zdravotní stránce nyní?

V nemocnici Zdena Hadrbolcová strávila skoro měsíc. Lékařům se podařilo její život zachránit, následky si však nese dodnes. Ze špitálu byla převezena do léčebny dlouhodobě nemocných, neboť potřebuje nepřetržitou péči.

Cesta k návratu do plnohodnotného života bude podle všeho problematická, a hlavně velmi zdlouhavá. „Není na tom dobře, všichni jí držíme palce. Musí to být pro ni velmi těžké. Celý život spoléhala jen na sebe, a najednou to nejde. Soucítím s ní,“ přiblížila CNN Prima NEWS její kamarádka, herečka Jaroslava Obermaierová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Daně Syslové manžel, herec Vlastimil Hašek zemřel v náručí, syn se poté oběsil

Proč nemá rodinu?

Zdena Hadrbolcová žila dlouhá léta sama. Vdaná byla pouze jednou, když si v mládí vzala svoji studentskou lásku. Manželství nemělo dlouhého trvání a brzy se rozpadlo. „Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna. Ve svatební ráno jsem plakala, ale maminka řekla, že když už to stálo tolik peněz, že jsem si to měla rozmyslet dříve,“ svěřila se v minulosti časopisu Sedmička.

Druhou lásku poznala až v pozdějším věku, když se zamilovala do dokumentaristy a kameramana Jiřího Průchy. Nevzali se, ale měli spokojený vztah.

Poté, co zemřel, už si nikoho přes práh bytu nepustila. Zatímco jako herečka před kamerou mnohokrát představovala milující, oddané matky, v soukromém životě děti neměla. Rozhodla se tak dobrovolně. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city. Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly... Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké,“ uvedla herečka.

Otec skončil ve vězení

O to více se věnovala sama sobě. Málo se například ví, že je velice vzdělaná a ovládá hned tři světové jazyky: angličtinu, francouzštinu a italštinu. Dokonce si jeden čas přivydělávala i jako překladatelka.

K tomu psala scénáře a fejetony, čímž si vynahrazovala svůj dětský sen – stát se novinářkou. To ji ale nevyšlo, neboť její otec v padesátých letech kvůli politice skončil ve vězení a výběr ke studiu měla omezený. Vychovávala ji především babička, které pro ni byla nejmilovanější osobou.

Tagy: