Protivný sprostý holky se dočkaly nové adaptace. Podívejte se na první trailer k Mean Girls

Společnost Paramount Pictures představila první oficiální trailer k muzikálové filmové adaptaci legendárního komediálního snímku Mean Girls neboli Protivný sprostý holky a stejnojmenné brodwayské inscenace. Nová verze kultovního snímku, v němž v roce 2004 ztvárnila hlavní roli Lindsay Lohanová, bude do kin uvedena 12. ledna 2024, tedy dvacet let od premiéry původních Mean Girls.

Po úspěchu komedie Protivný sprostý holky z roku 2004 a muzikálu na Broadwayi z roku 2018 se Mean Girls vracejí na filmová plátna.

ČTĚTE TAKÉ: Eva Burešová chystá pro fanoušky překvapení. Kvůli psychice se málem vzdala kariéry

Ve středu 8. listopadu filmové studio Paramount Pictures zveřejnilo oficiální trailer k nové adaptaci snímku Mean Girls, v Česku známé jako Protivný sprostý holky. V ukázce se fanoušci dozvěděli, že snímek vstoupí do kin už 12. ledna. Ačkoli se jedná o muzikál, v traileru se neobjevují žádná hudební čísla.

Plány na filmový muzikál byly poprvé oznámeny v lednu 2020 Tinou Feyovou, autorkou původního filmu i muzikálu. Oficiální obsazení bylo odhaleno v prosinci 2022. V únoru letošního roku pak podle magazínu People Feyová oznámila, že si znovu zahraje ve filmu roli učitelky Norburyové, stejně tak se v něm představí i Tim Meadows jako ředitel Duvall.

Původní film s Lindsay Lohanovou, Rachel McAdamsovou, Lacey Chabertovou a Amandou Seyfriedovou se od premiéry před téměř dvaceti lety stal kultovním hitem s řadou vtipných hlášek, a dokonce vlastním národním dnem, který fanoušci originálního filmu každoročně slaví 3. října.

Hvězdnou čtveřici vystřídá nové obsazení. Role Cady Heronové po Lindsay Lohanové se ujala herečka Angourie Riceová. Renée Rappová si zahraje postavu Reginy Georgové, kterou už ztvárnila na divadelních prknech na Brodwayi. Herečka Bebe Woodová se pak objeví jako Gretchen Wienersová a Avantika bude mít roli Karen Shettyové, připomíná web Deadline.

Ve filmu zazáří i další známé tváře jako například hvězda Někdo to rád blond Busy Philippsová v roli paní Georgové či herečka Auli’i Cravalhová, která propůjčila hlas pohádkové Moaně.

Zda se původní čtveřice Protivných sprostých holek objeví v nové adaptaci filmu, není potvrzené, avšak prozatím tato možnost není ani vyloučena. Herečka Amanda Seyfriedová totiž v rozhovoru z letošního roku řekla, že ona i všechny její kolegyně jsou stoprocentně pro, aby si v novém muzikálu zahrály. „Pro Mean Girls to byla dlouhá cesta a myslím, že se všichni už potřebujeme sejít,“ prozradila Seyfriedová pro magazín Entertainment Tonight s tím, že by mohly hrát matky původních postav.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Legenda akčních filmů vzdala hold Česku. Na setkání s van Dammem dorazil Jákl i Jágr

Tagy:
film filmy muzikál Amanda Seyfriedová Rachel McAdamsová Lindsay Lohanová Lindsay Lohan Tina Fey Protivný sprostý holky Lacey Chabert Mean Girls Mean Girls Muzikál Mean Girls 2024 Busy Philipps Angourie Rice Bebe Wood