CNN Prima News šikana

šikana

Výpis příspěvků ke štítku „šikana“

Učitelky z Klášterce měly křičet na postižené děti a nutit je jíst slupky. Vinu odmítly

16. ledna 2023 17:47

Okresní soud v Chomutově v pondělí zahájil hlavní líčení se třemi učitelkami z mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Ženy jsou obžalované z nepřiměřeně hrubého chování vůči dětem. Žalobkyně je viní z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Podle obžaloby učitelky na děti neúměrně až hystericky křičely a hrubě se k nim chovaly. Prostřednictvím svých obhájců ženy vinu odmítly.

Mnozí politici slaví, cítím nespravedlnost. Moderátor Wollner končí v České televizi

13. ledna 2023 16:23

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize (ČT). Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření z jakéhokoliv trestného činu.

Jizvy od popálenin a zraková vada. Život se s Petrem nemazlil, přesto neztrácí optimismus

1. ledna 2023 12:53

Petr Ilčík (35 let) z jižní Moravy trpí od dětského věku zrakovou vadou, kterou nelze vyléčit. Aby toho nebylo málo, v šesti letech měl vážnou nehodu u táboráku, při které si popálil obličej a obě ruce. Kvůli svému „dvojitému“ hendikepu musel čelit šikaně i neustálým narážkám na svůj vzhled a následně i problémům při hledání pracovního uplatnění. I přesto dnes působí velmi vyrovnaně a se svými jizvami se naučil žít.

Lejla Abbasová o šikaně v dětství: Učitelka mě separovala. Děti po mně házely věci

18. prosince 2022 21:25

Moderátorka Lejla Abbasová se narodila české matce a súdánskému otci. Jako malá proto byla kvůli své odlišné barvě pleti nejednou terčem šikany. Ačkoliv se svým biologickým otcem nevyrůstala, nakonec si přeci jen svou cestu k africkému kontinentu coby náctiletá našla, přiznala v pořadu CNN Prima NEWS Povídej. Zamilovala se do Keni.

Ukrajinské děti čelí v Česku šikaně. Spolužáci jim ve druhé třídě pouštěli ruskou hymnu

30. října 2022 09:09

Základní škola v Lázních Bělohrad na Jičínsku řeší xenofobně motivovanou šikanu dětí ve druhé třídě. Malí žáci svým ukrajinským spolužákům pouštěli ruskou hymnu, navíc se jim měli vysmívat. Na případ upozornil starosta obce Tetín Matěj Hlavatý na sociálních sítích. Děti podle něj k činům motivovali vlastní rodiče.

Hokejovou naději utýraly spoluhráčky. Ani na pohřbu neprojevily lítost, říká v slzách matka

28. října 2022 09:51

Svět sportu není vždy tak růžový, jak se zvenčí může zdát. Hovoří o tom i řada sportovců, kteří odkryli své psychické problémy nebo šikanu. Tragicky skončil případ 16leté hokejové brankářky McKenny Brownové. Mladá Američanka svému týmu nejprve vychytala titul, spoluhráčky ji ale později kyberšikanou dohnaly až k sebevraždě. O případu informoval web Daily Mail.

Bití, plivání i oběd na záchodě. Dívku šikanovali kvůli vzhledu, teď vyhrála soutěž krásy

22. října 2022 06:45

Angličanka Jessica Gagenová se stala Miss Anglie. V dětství ji přitom ostatní děti kvůli její barvě vlasů šikanovaly. Spolužáci jí uštědřovali rány pěstí, plivali na ni, házeli po ní věcmi, a dokonce ji i popálili. Šestadvacetiletá modelka bude svou zemi reprezentovat také v mezinárodní soutěži Miss World.