reklama

Simpsonovi vrací úder. Marge reagovala na výrok Trumpovy právničky o hlase Harrisové

Vcelku tichá, puntičkářská žena v domácnosti Marge Simpsonová z oblíbeného amerického seriálu se pro jednou nedržela stranou. Tvůrci seriálu o žluté rodince krátkým videem zareagovali na výrok právničky prezidenta Donalda Trumpa o hlase demokratické senátorky Kamaly Harrisové. Ten je prý nápadně podobný právě Marge.

reklama

„Kamala zní jako Marge Simpsonová,“ napsala ve středu na svém twitterovém účtu Jenna Ellisová a strhla tak vlnu reakcí nejen od dalších uživatelů, ale i samotných tvůrců Simpsonových, kteří přirovnání nechtěli ponechat bez povšimnutí. V pátek na Twitteru zveřejnili krátké video s odpovědí: „Marge Simpsonová chce něco říct.“

„Většinou se do politiky nemíchám. Jenže prezidentova právnička Jenna Ellisová právě řekla, že Kamala Harrisová zní jako já. Líza říká, že to nemyslela jako kompliment. Pokud je tomu tak, začínám se jako obyčejná předměstská žena v domácnosti cítit trochu dotčená. Učím své děti, aby lidem neříkali různými jmény, Jenno,“ reagovala v krátkém spotu postava Marge.

Mimo „kameru“ potom Simpsonová přidala ještě ostřejší slova. „Chtěla jsem říct, že jsem nas*aná, ale bála jsem se, že by to vypípali,“ dodala Marge.

Není jasné, jestli byl tweet Trumpovy právničky myšlen urážlivě nebo posměšně, Ellisová ho nijak nerozvedla a na natočený spot od tvůrců zatím nereagovala.

Slov právničky si již dříve všiml deník The New York Times, kdy napsal o tvrdých osobních útocích Trumpa a jeho spojenců právě na senátorku Harrisovou. Prezidentův syn Eric ji údajně na Twitteru označil za „příšernou volbu“, přičemž anglický přívlastek úmyslně zkomolil, aby obsahoval slovo whore („děvka“). Tweet byl později smazán.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama