CNN Prima News Eliška Havlíčková
Eliška Havlíčková

Eliška Havlíčková

Redaktorka CNN Prima News

Eliška Havlíčková je bývalá redaktorka a editorka CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Velká Británie

Dvacet čtyři let od tragické smrti princezny Diany: Jak zněla její poslední slova?

Kdo si někdy vzpomněl na princeznu Dianu, pravděpodobně se také zamyslel i nad její smrtí. Od tragické autonehody, kolem které vznikl nespočet konspiračních teorií, uplynulo již 24 let. Jméno „Lady Di“ však společností rezonuje dodnes, a s ním i celý příběh oblíbené členky královské rodiny. Co se stalo v den neštěstí? Jak na nehodu reagovala monarchie? A jak zněla Dianina poslední slova?

360°

Experti: Stárnou nám lékaři, realita není dobrá. Primární péče je podfinancovaná

Primární péče je dlouhodobě podfinancovaná a chybí v ní lidi. Navíc praktičtí lékaři stárnou a mladým chybí motivace, řekl v pořadu 360° Tomáš Doležal, ředitel Institutu pro zdravotní ekonomiku iHETA. Dalším velkým problémem, obzvlášť v období po covidu, je rovněž nedostatečná prevence a čím dál větší díra v systému veřejného zdravotního pojištění, uvedli experti ve vysílání CNN Prima NEWS.

Další příspěvky autora

Špicar: Dekarbonizace není šílenství EU, ale globální megatrend. Musíme se mu přizpůsobit

Snaha o uhlíkovou neutralitu není nějaké evropské šílenství, ale globální megatrend, se kterým se musíme vypořádat, řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu 360°. Podle něj elektromobilita ale není jediným směrem. Jako perspektivní třeba vidí vodíkový pohon. Hlavní ekonomka Raiffesenbank Helena Horská upozornila, že Česká republika nadále staví hlavně na průmyslu a produkci automobilů, sektor tak bude muset projít velkou revolucí, zaznělo na CNN Prima NEWS.

Horor v Brazílii: Lupiči přepadli několik bank, rukojmí přivázali na auta jako lidské štíty

Nejméně 50členný gang ozbrojených lupičů v pondělí brzy ráno přepadl tři banky v brazilském městě Araçatuba. Při úniku z města lupiči odpálili bomby nastražené na ulicích. Zloději také použili desítky civilistů jako rukojmí a připoutali je k vnějším stranám aut. Vytvořili tak lidské štíty, kterými chtěli zabránit případné srážce s policií. Podle informací policie na místě při přestřelce zemřeli nejméně tři lidé, včetně jednoho z členů gangu, čtyři další byli zraněni a dva lupiči zatčeni, napsal zpravodajský server BBC News.

Hluboký podzim v plném proudu? Česko čeká další deštivý týden, ke konci se trochu oteplí

Letošní konec srpna připomíná spíše podzim v plném proudu. Uplynulé chladné a deštivé dny neskončí ani se začátkem nového měsíce. Počasí bude nadcházející týden dál typicky podzimní. Ve druhé polovině však přijde zlepšení, dočkáme se slunce i vyšších teplot, píší meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na svém webu.