reklama
CNN Prima News Eliška Havlíčková
Eliška Havlíčková

Eliška Havlíčková

Redaktorka CNN Prima News

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Policie přišla o oblíbeného člena. Zemřel pes Garrit, který pomohl vyřešit i vraždu

K policejním akcím neodmyslitelně patří cvičení psi. Ať už se jedná o hledání, dopadení, či vypátrání nebezpečných látek, policejní ovčáci jsou strážcům zákona vždy k ruce. Nejen pro psovody je proto vždy těžké, když jeden z jejich pomocníků odejde. Nyní se čeští policisté rozloučili s jedním z nejúspěšnějších psů Garritem. O smutné zprávě informovali karlovarští policisté na svém webu.

EU se nesmí stát kolosem, co trestá státy za jiné názory, říká šéf protievropského hnutí

Europoslanci se připojili ke kritice, jejímž terčem je maďarská vláda Viktora Orbána. Tu tepou kvůli zákonu, který začal platit tento týden. Jeho cílem je podle Orbána ochrana dětí před sexuálním zneužíváním, mimo jiné zakazuje osvětu o sexuálních menšinách na školách navštěvovaných dětmi do 18 let. „Jakákoliv diskriminace je špatně, je ale potřeba mít střízlivý postoj,“ řekl ve vysílání na CNN Prima NEWS předseda spolku Odchod.eu, který prosazuje odchod Česka z Evropské unie, Matěj Gregor.

Mutace delta je covid na steroidech, prohlásil expert. Ochromila už několik zemí

Covidová data nejsou ve Spojených státech v současnosti příliš příznivá. Za uplynulý týden pozorují ve čtyřiadvaceti státech nárůst počtu nových případů minimálně o deset procent. Experti v souvislosti s tím varují i před novou mutací delta, podle některých je to v podstatě „COVID-19 na steroidech“. Federální vláda proto současně tlačí, aby se více lidí nechalo naočkovat, píše CNN.

reklama