hlas

Výpis příspěvků ke štítku „hlas“

Umělá inteligence se naučí váš hlas do tří vteřin. Z příbuzných pak může vylákat peníze

Společnost Microsoft pracuje na nástroji umělé inteligence, který je schopný naučit se jakýkoli hlas na základě třívteřinové zvukové stopy. Podobné dovednosti AI umí být na jedné straně fascinující, na straně druhé ale nahrávají podvodníkům. V zahraničí se množí případy, kdy někdo využije robotický hlas k oklamání příbuzných člověka, kterému hlas skutečně patří.

Hroši dokážou rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní „hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

Podle hlasu lze poznat nemoc. Technologie založená na umělé inteligenci by mohla pomoci i v boji s koronavirem

Technologie na bázi umělé inteligence a určitých algoritmů má na základě hlasu člověka rozpoznat příznaky nemoci. Technologie by mohla být teoreticky užitečná i pro diagnostiku v rámci současných ohnisek nového koronaviru. O jejím autorovi, italském vědci, který testuje rovněž kašel u malých dětí nebo štěkot u psů, informovala agentura DPA.