
Černochová: Často hlasuji jinak než Benda. Jsem pro nejpřísnější variantu ochrany dětí
V Předměřicích nad Jizerou na Mladoboleslavsku od noci na čtvrtek hoří skladovací hala. Hasiči v osm hodin ráno snížili poplachový stupeň ze třetího na druhý. V hale byly uskladněny rybářské potřeby a autodíly. Při požáru se nikdo nezranil, řekl po 08:30 mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář. Podle předběžných odhadů způsobil požár škodu 30 milionů korun, příčina zatím není známá.
Firma Jabor pro, s. r. o, jejíž výrobky fungují všude kolem nás a chrání proti nepřízni počasí, získala značku CZECH MADE na Zakázkovou výrobu zakrytí z PVC plachet. Lukáš Jabor, jednatel a výrobní manažer společnosti Jabor pro, s. r. o. nám odpověděl na otázky v rámci rozhovoru, kde se dozvíte mnoho informací o historii společnosti, jejích úspěších, jedinečnosti a vysoké kvalitě produktů.
V této době vidíme, jak dokáže pandemie nabourat všechny zaběhnuté dodavatelské řetězce. Krize kolem COVID-19 nám jasně ukazuje i velké nevýhody globalizace. Neřešíme jen to, s jakou rychlostí se virus rozšířil po celém světě a jak se masivně projevil ve všech koutech zeměkoule. Globalizace nám ale ukázala i další slabiny, o kterých jsme v logistice do teď nepřemýšleli. Píše Jakub Holec, jednatel společnosti 108 Agency.
Obyvatelé v Česku doplácejí na nečinnost vlády v oblasti průmyslových nemovitostí a skladovacích prostor. Peníze, které stát utrží na daních totiž nevrací do míst, kde se haly nacházejí. Starosty a zastupitele měst a obcí to tak nemotivuje k tomu, aby podnikatele tzv. vlákali do svého katastru. Tak je tomu třeba v sousedním Německu.
Hasiči od rána zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem a slámou v zemědělském areálu u obce Suchý Důl na Náchodsku. Intenzita požáru odpoledne byla již nízká, dohašování bude probíhat pravděpodobně až do čtvrtka 1. října, sdělili dnes zástupci krajských hasičů. Kromě hašení samotné haly se zaměřili především na to, aby se požár nerozšířil na nedaleký kravín, kde byly ustájeny stovky zvířat. Odhadovaná škoda je asi devět milionů korun.