CNN Prima News Škoda Fabia

Škoda Fabia

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Fabia“

Osobní auta už zřejmě nebudou pro každého. Nad lacinějšími modely zlomí hůl i Škodovka

29. září 2022 19:50

Zesilující tlak na elektromobilitu a čím dál komplikovanější protiemisní systémy u spalovacích motorů ústí v nerentabilní výrobu malých modelů aut. Tento problém zákonitě postihuje především producenty, u nichž cenově dostupné menší modely tvořily páteř nebo přinejmenším důležitou součást výrobního programu. Podle nového předsedy představenstva koncernu Volkswagen Olivera Blumeho opustí laciná auta v blízké budoucnosti také česká Škoda Auto.

Šéf Škody Zellmer: Místo Fabie stejně drahý elektromobil a konec kanibalizace na VW

2. září 2022 18:01

V rámci představení nového konceptu Vision 7S se předseda představenstva Klaus Zellmer vyslovil k celkové budoucnosti mladoboleslavské automobilky. Škoda má podle něj podniknout kroky vedoucí k omezení konkurování jiným výrobkům koncernu Volkswagen, připomněl také důraz na zrychlenou elektrifikaci celé modelové palety značky a náhradu modelu Fabia.

Jakou ojetinu zvolit? Benzinové jsou o 45 tisíc levnější než dieselové a mají méně najeto

31. srpna 2022 11:30

Průměrná cena ojetých benzinových aut činí už druhý měsíc v řadě 190 tisíc korun, a to i přes jejich snižující se nabídku. To naftové vozy mírně zdražily – rozdíl střední hodnoty ceny benzinu a dieselu se prohloubil už na 45 000 korun. Dieselových aut na sekundárním trhu přitom přibývá. Vyplývá to z analýzy trhu Barometr.

Smrtelná nehoda u Holína. Mladík přejel do protisměru, druhý řidič nepřežil

14. srpna 2022 13:43

Při čelním střetu dvou osobních vozidel Volkswagen Golf a Škoda Fabia na silnici I/16 u obce Holín na Jičínsku zemřel v neděli ráno čtyřicetiletý muž. Třiadvacetiletý muž byl se zraněním přepraven letecky do nemocnice, zranil se také sedmnáctiletý spolujezdec oběti. V neděli to řekla policejní mluvčí Eva Prachařová. Nehoda se stala před 6:00, silnice v místě nehody se má zhruba v poledne otevřít.

Jak fungují mikrotransakce? Drobné nákupy nesou tvůrcům miliardy, rodičům zase vrásky

13. května 2022 20:10

Jde o nákupy za pár korun, i tak ale mikrotransakce mohou zruinovat peněženku nejednoho hráče i nepozorného rodiče. Naopak vývojářská studia tento obchodní model ve hrách milují – díky němu totiž vydělávají miliardy korun. Fenoménu mikrotransakcí se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.