CNN Prima News Škoda Fabia

Škoda Fabia

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Fabia“

Nejúspornější benzinová auta v Česku. Jezdí pod pět litrů a nestojí ani 300 tisíc

V dnešní době, kdy všechno včetně pohonných hmot zdražuje, je každá ušetřená koruna dobrá. I proto jsme se rozhodli sestavit žebříček nejúspornějších benzinových aut na českém trhu. Některá dokonce jezdí i hluboko pod pět litrů na 100 km, a protože k tomu nepotřebují žádnou elektrifikaci, nestojí ani 300 tisíc korun. Je mezi nimi také mladoboleslavská Škoda. Jaká jsou ta další?

Fenomén Sébastien Loeb: Poprvé za volantem soutěžní Škody Fabia a hned vítězně

Legendární francouzský pilot se s českým vozem Škoda Fabia RS Rally2 zúčastnil výborně obsazené Azores Rallye a v konkurenci o několik generací mladších borců bez větších problémů zvítězil. Už devětačtyřicetiletý Loeb se Škodovkou dosud nikdy nezávodil, přesto ji dovedl do cíle na čele pelotonu dalších sedmi Fabií před mistrem světa Mikkelsenem.

Osobní auta už zřejmě nebudou pro každého. Nad lacinějšími modely zlomí hůl i Škodovka

Zesilující tlak na elektromobilitu a čím dál komplikovanější protiemisní systémy u spalovacích motorů ústí v nerentabilní výrobu malých modelů aut. Tento problém zákonitě postihuje především producenty, u nichž cenově dostupné menší modely tvořily páteř nebo přinejmenším důležitou součást výrobního programu. Podle nového předsedy představenstva koncernu Volkswagen Olivera Blumeho opustí laciná auta v blízké budoucnosti také česká Škoda Auto.