CNN Prima News skok o tyči

skok o tyči

Výpis příspěvků ke štítku „skok o tyči“

Obrovský úspěch 23leté české tyčkařky. Švábíková si z HME veze bronzovou medaili

Tyčkařka Amálie Švábíková vybojovala bronz na halovém mistrovství Evropy. Juniorská mistryně světa z roku 2018 získala svou první medaili na velké seniorské akci. 23letá atletka ve finále skočila 470 centimetrů a zaostala jen o dva centimetry za svým čerstvým národním rekordem z domácího šampionátu. Porazily ji jen Finka Wilma Murtová (480) a Slovinka Tina Šutejová (475). Po stříbru koulaře Tomáše Staňka přidala druhou medaili do české sbírky na HME v Istanbulu.

Poslední fotografie před smrtí. Mistr světa zemřel v 50 letech, nemoc ho změnila k nepoznání

Rakovina vzala bývalému vynikajícímu tyčkaři Timu Lobingerovi hodně sil, 50letý sportovec se přesto nevzdával a bojoval do posledního dechu. Ačkoliv zhubl desítky kil, snažil se udržet v kondici. Pracoval s posilovacími pásy, chodil po schodech a cvičil s činkami. Dva dny před svou smrtí dokonce poslal deníku Bild fotografie dokumentující jeho statečný boj se zákeřnou nemocí.

Šebrle o 20 let starém rekordu: Absolutní štěstí, ale neuběhl bych už ani pět metrů

Roman Šebrle se před 20 lety nesmazatelně zapsal do dějin atletiky. Spousta mužů před ním se o to pokoušela, ale nikomu se až do 27. května 2001 nepovedlo v desetiboji pokořit bájnou metu 9000 bodů. Přitom po osmé disciplíně – skoku o tyči – se zdálo, že rekord krajana Tomáše Dvořáka zůstane zamčený v trezoru. Nakonec všechno klaplo díky famóznímu běhu na 1500 metrů. „Bylo to absolutní štěstí, něco takového se nedá slovy vyjádřit,“ vzpomíná pro CNN Prima NEWS moderátor Hlavních zpráv.

Duplantis sebral Bubkovi i venkovní rekord. 615 centimetrů skočil na druhý pokus

Švédský tyčkař Armand Duplantis sebral legendárnímu Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Na mítinku atletické Diamantové ligy v Římě ve čtvrtek na druhý pokus překonal laťku ve výšce 615 centimetrů, čímž vylepšil o centimetr výkon slavného Ukrajince ze Sestriere 1994. Suverenitu dalším vítězstvím potvrdil překážkář Karsten Warholm, kterému ale světový rekord o 29 setin odolal. Jediná zástupkyně české atletiky Barbora Malíková obsadila pátou příčku v závodě čtvrtkařek ve druhém nejlepším čase kariéry 52,17.