CNN Prima News Slávek Horák

Slávek Horák

Výpis příspěvků ke štítku „Slávek Horák“

Přátelé Václava Havla odmítají film o něm. Nebyl slaboch, ale symbol rovné páteře, vzkazují

10. října 2020 10:24

Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů. Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře, uvedli signatáři, mezi nimiž je někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart, spisovatel Ivan Klíma, bývalý Havlův poradce a hudebník Michael Kocáb, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko.

Film Havel klade morální otázky v cigaretovém oparu

23. července 2020 18:13

Režisér Slávek Horák si ke zfilmování vybral jeden z nejsložitějších životních příběhů. Ne nutně kvůli jeho neuchopitelnosti, nýbrž kvůli rozjitřeným reakcím, které v každém případě musejí nastat. Když natáčíte film o milovaném i zatracovaném politikovi, dobře z toho snad ani vyjít nemůžete.

Co nás čeká tento týden v kinech? Očekávaný Havel a nadějní zástupci z Evropy

23. července 2020 08:08

Jaké filmové premiéry uvidíte na velkém plátně od 23. července? Aktuální nabídka čítá tři nové tituly. Prim hraje svébytné uchopení postavy Václava Havla, jelikož životopisné drama Havel se zaměřuje na jeho disidentské roky. Německé drama Všechna moje láska nabízí vztahová zamyšlení z běžného života a dánský animovaný snímek Vzhůru za sny předkládá sympatický příběh pro nejmenší diváky.