reklama

Smartwings: O majetkový vstup státu do naší společnosti jsme nikdy nestáli

Skupina Smartwings Group chce uvést na pravou míru informace, které se objevují v médiích a které se týkají zvažované státní pomoci leteckému přepravci. Její tisková mluvčí prohlásila, že společnost nikdy neměla zájem o majetkový vstup státu.

reklama

„Společnost Smartwings prohlašuje, že nemá a nikdy neměla zájem o vstup státu do společnosti Smartwings. Nic takové od vedení společnosti nikdy nezaznělo," sdělila redakci CNN Prima NEWS v tiskovém prohlášení Vladimíra Dufková, tisková mluvčí společnosti.

Smartwings prý pouze žádá stát v situaci, do které se v souvislosti s pandemií Covid-19 firma nedostala vlastní vinou, o úvěr nebo garanci za úvěr u komerční banky. „Od počátku koronavirové krize je vystavení garance státu vůči financujícím bankám jedinou variantou," uvedla dále Dufková.

Důvodem proč se společnost, která do této doby byla zdravá a nikdy stát o pomoc nežádala obrací na stát, je podle jejích slov fakt, že pro aerolinky je dnes velmi těžké získat nové půjčky na bankovním trhu. Programy jako COVID prý neumožňují participaci Smartwings na těchto programech z hlediska velikosti společnosti, poskytovaných garancí a částek poskytovaných těmito fondy. „Společnost Smartwings žádá pouze to, co dnes poskytují aerolinkám ostatní státy  a to nejen v EU," uzavřela Dufková.

Tagy: Smartwings

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí

  • Aktualizováno

Před rokem málokdo v České republice tušil, jak zlomový rok 2020 nejen pro naši zemi bude. Česko má za sebou celoroční boj s koronavirem, který zasáhl do všech oblastí našeho života a zdaleka ještě nekončí. Připravili jsme pro vás přehled, jak šel čas od prvního nakaženého z 1. března 2020 přes vládní chaos až ke dvěma desítkám tisíc mrtvých. Připomeňte si s námi zásadní milníky koronavirové pandemie nejen v Česku.

Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Sledujte ŽIVĚ Nový den: Jak rok s koronavirem hodnotí biolog Flegr a stomatolog Šmucler
Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš
reklama
reklama
Nikdy neodstoupím, rozčílil se Babiš. Nejvíce nám škodí Maláčová se Středulou, tvrdí

Partie

Domácí zpravodajství

Šándor: Babišova žena se bála, přitom o hrozbě nevěděla? Premiér se vyjádřil zvláštně
Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Další články
reklama
reklama