Adamczyková vyrovnala svůj letošní nejlepší výkon. Ve Španělsku skončila čtvrtá

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková skončila v prvním závodě po zisku titulu mistryně světa čtvrtá na Světovém poháru v Sierra Nevadě a vyrovnala svoje letošní maximum v seriálu. Potřetí za sebou vyhrála Britka Charlotte Bankesová. Mezi muži triumfoval Španěl Lucas Eguibar, jediný český zástupce Radek Houser vypadl po pádu v osmifinále.

Devětadvacetiletá Adamczyková ovládla ve španělském středisku čtvrtfinále i semifinále, ale v teplém počasí na změklé trati nebyla tak suverénní jako o deset dnů dříve v Bakuriani. V hvězdně obsazeném finále po startu vedla, ale postupně se propadla na chvost a po zaváhání na závěrečném skoku dojela s velkou ztrátou poslední.

Bankesová si celkově 11. výhrou v SP spravila chuť po nevydařeném světovém šampionátu a v celkovém hodnocení seriálu se přiblížila na dva body vedoucí Francouzce Chloé Trespeuchové, která v sobotu obsadila druhé místo. Třetí skončila Američanka Lindsey Jacobellisová.

Olympijská vítězka ze Soči Adamczyková v tomto ročníku Světového poháru, v němž se vrací po vážném úrazu obou nohou v prosinci 2021, ani na pátý pokus neskončila na stupních vítězů. Vítězka 18 závodů byla dosud nejlépe čtvrtá v prosinci v Cervinii.

Tagy:
zahraničí Soči snowboarding Eva Samková snowboardcross sport Bakuriani Radek Houser Sierra Nevada zima Eva Adamczyková Lucas Eguibar Charlotte Bankesová Breuil-Cervinia