reklama
CNN Prima News Eva Samková

Eva Samková

Výpis příspěvků ke štítku „Eva Samková“

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

25. ledna 2022 07:56

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

Co víc můžeme udělat? Šéf české olympijské výpravy Doktor k marné snaze o dokonalost

21. ledna 2022 09:50

Rozhovor ukončil se slovy „držte pěsti“. Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor si je dobře vědom toho, že sportovci chystající se na zimní hry do Pekingu jsou kvůli současné pandemické situaci ve velkém ohrožení. Ví, že přepravit olympioniky do Číny a zase zpět bez jediné komplikace je téměř „mission impossible“. „Kdo si myslí, že má recept na to, jak to udělat, sem s ním,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

Olympiáda se blíží, stihne ji Samková? Její tým start nevyloučil a chystá plán

11. ledna 2022 14:09

Třetí olympijské hry, třetí medaile. S tímto cílem měla snowboardcrossařka Eva Samková na začátku února odcestovat do Pekingu. Necelé čtyři týdny před startem akce pod pěti kruhy ale není příliš pravděpodobné, že se 28letá česká hvězda vůbec do Asie vydá. Pozitivní zprávy totiž po zdrcujícím zranění – zlomených kotnících – z prosincového závodu v Rakousku stále nepřicházejí.

Odhodlaná Samková překvapila novoročním přáním. Invalidní vozík vyměnila za rotoped

27. prosince 2021 10:40

Olympionička Eva Samková, která před dvěma týdny utrpěla vážné zranění na závodech v Rakousku, se dává do kupy a intenzivně rehabilituje. Na sociálních sítích sdílela také své originální novoroční přání, ze kterého sálá odhodlání. Snowboardistka na snímku cvičí na airbiku, vedle ní stojí invalidní vozík. Hodně sil jí popřály tisíce lidí, nechyběla mezi nimi ani biatlonistka Jessica Jislová nebo zpěvačka Bára Poláková.

Skokan Janda: Zranění Samkové je malá sportovní tragédie, o Pekingu rozhodne její tým

19. prosince 2021 07:24

Zlomeniny obou kotníků snowboardistky Evy Samkové jsou malou sportovní tragédií. Takto její smolný pád při závodě v Montafonu minulou sobotu komentoval bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Dodal, že jí sice fandí a účast na únorových olympijských hrách v čínském Pekingu by jí přál, ale má obavy, zda na nich vůbec bude startovat.

Zlomené kotníky bude Samková léčit několik týdnů. Může stihnout olympiádu?

13. prosince 2021 11:10

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková už má po operaci zlomených kotníků. Ke zranění přišla tragickým způsobem v samotném závěru víkendových závodů Světového poháru v Rakousku. Podle prvních odhadů zabere rekonvalescence minimálně několik týdnů, což není příliš přesná informace ohledně toho, zda může 28letá Samková stihnout olympijské hry.

Jen rekonvalescence zabere zraněné Samkové týdny. Je sen o olympiádě ztracený?

12. prosince 2021 15:31

Sen o další olympijské medaili, tentokrát z her v Pekingu, bledne. Nešťastný manévr Evy Samkové při stříbrné jízdě závodu týmů Světového poháru v Montafonu skončil zlomenými kotníky. Ačkoliv se nejedná o první zranění slavné snowboardistky, její hvězdnou kariéru značně komplikuje. Ortoped uvedl, že pouhá rekonvalescence po operaci může trvat až sedm týdnů a čas hraje proti Češce. Snowboardcross je totiž na programu her v Pekingu 9. února.

reklama