CNN Prima News Solidarita

Solidarita

Výpis příspěvků ke štítku „Solidarita“

ANALÝZA: Fico se blíží k premiérskému křeslu. Do koalice přesvědčuje Pellegriniho a SNS

Zdá se, že o nové slovenské vládnoucí koalici je téměř jasno. Předseda Smeru-SD Robert Fico měl dosáhnout průlomu v koaliční dohodě a míří počtvrté do premiérského křesla. Informují o tom slovenská média. Podle nich se dohodl se Slovenskou národnou stranou (SNS) a Hlasem-SD dalšího bývalého předsedy vlády Peterem Pellegrinim. Ten byl před a hlavně po volbách charakterizován jako onen pomyslný jazýček na vahách, který rozhodne o nové vládě.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: Druhá politická debata lídrů i komentátorů ve studiu

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se blíží a lídři hlavních politických stran se utkají ve druhé velké předvolební debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou komentátor Martin Schmarcz a odborník na politický marketing Oto Klempíř s moderátorkou Terezií Tománkovou. Debatu i speciál můžete sledovat od 20:40 živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.

Polský disident utonul, když zachraňoval svého psa. Prolomila se pod ním kra

Jan Lityński, někdejší poradce bývalého polského prezidenta Bronislawa Komorowského, se utopil v řece poté, co se snažil zachránit svého psa, pod kterým se prolomila kra, píší polská média. Smrt 75letého politika oznámil v neděli jeho přítel a další bývalý protikomunistický aktivista Eugeniusz Smolar, posléze o ní informovala také prezidentská kancelář na svém twitterovém účtu.