reklama

Obtěžoval děti v pražských Kyjích. Soud ho nyní vzal do vazby

Soud vzal do vazby muže, který podle policistů před dvěma lety a poté znovu minulou neděli obtěžoval děti na hřišti v pražských Kyjích. Obviněnému hrozí za nedovolený kontakt s dítětem a výtržnictví až dvouleté vězení. Muž u výslechu podle mluvčí uvedl, že si téměř na nic nepamatuje.

reklama

„Státní zástupce podnět (na vzetí do vazby) akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl,“ uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K tématu

První případ se stal téměř před dvěma lety, v sobotu 13. října. Muž tehdy přistoupil k jedné z dívek na hřišti, začal se jí dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívka si muže natočila, ten následně utekl pryč. Po incidentu se uskutečnila rozsáhlá pátrací akce, muž ale 16. října opustil Českou republiku, protože byl vyhoštěn.

Muž se ale do země podle svého tvrzení před dvěma měsíci vrátil. V neděli se pak znovu vydal na hřiště v Kyjích, kde obtěžoval chlapce. Ten z místa utekl domů, kde se svěřil svému otci, který vše oznámil na linku 158. Policisté pak muže nalezli nedaleko místa činu ve večerce, kde popíjel alkohol, uvedla Siřišťová.

Podle kriminalistů je možné, že muž obtěžoval více dětí. Prosí proto, aby se případné oběti či jejich rodiče obrátili na linku 158 nebo věc nahlásili na policejní služebně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama