reklama

Obtěžoval děti v pražských Kyjích. Soud ho nyní vzal do vazby

Soud vzal do vazby muže, který podle policistů před dvěma lety a poté znovu minulou neděli obtěžoval děti na hřišti v pražských Kyjích. Obviněnému hrozí za nedovolený kontakt s dítětem a výtržnictví až dvouleté vězení. Muž u výslechu podle mluvčí uvedl, že si téměř na nic nepamatuje.

reklama

„Státní zástupce podnět (na vzetí do vazby) akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl,“ uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K tématu

První případ se stal téměř před dvěma lety, v sobotu 13. října. Muž tehdy přistoupil k jedné z dívek na hřišti, začal se jí dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívka si muže natočila, ten následně utekl pryč. Po incidentu se uskutečnila rozsáhlá pátrací akce, muž ale 16. října opustil Českou republiku, protože byl vyhoštěn.

Muž se ale do země podle svého tvrzení před dvěma měsíci vrátil. V neděli se pak znovu vydal na hřiště v Kyjích, kde obtěžoval chlapce. Ten z místa utekl domů, kde se svěřil svému otci, který vše oznámil na linku 158. Policisté pak muže nalezli nedaleko místa činu ve večerce, kde popíjel alkohol, uvedla Siřišťová.

Podle kriminalistů je možné, že muž obtěžoval více dětí. Prosí proto, aby se případné oběti či jejich rodiče obrátili na linku 158 nebo věc nahlásili na policejní služebně.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama