reklama

Obtěžoval děti v pražských Kyjích. Soud ho nyní vzal do vazby

Soud vzal do vazby muže, který podle policistů před dvěma lety a poté znovu minulou neděli obtěžoval děti na hřišti v pražských Kyjích. Obviněnému hrozí za nedovolený kontakt s dítětem a výtržnictví až dvouleté vězení. Muž u výslechu podle mluvčí uvedl, že si téměř na nic nepamatuje.

reklama

„Státní zástupce podnět (na vzetí do vazby) akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl,“ uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K tématu

První případ se stal téměř před dvěma lety, v sobotu 13. října. Muž tehdy přistoupil k jedné z dívek na hřišti, začal se jí dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívka si muže natočila, ten následně utekl pryč. Po incidentu se uskutečnila rozsáhlá pátrací akce, muž ale 16. října opustil Českou republiku, protože byl vyhoštěn.

Muž se ale do země podle svého tvrzení před dvěma měsíci vrátil. V neděli se pak znovu vydal na hřiště v Kyjích, kde obtěžoval chlapce. Ten z místa utekl domů, kde se svěřil svému otci, který vše oznámil na linku 158. Policisté pak muže nalezli nedaleko místa činu ve večerce, kde popíjel alkohol, uvedla Siřišťová.

Podle kriminalistů je možné, že muž obtěžoval více dětí. Prosí proto, aby se případné oběti či jejich rodiče obrátili na linku 158 nebo věc nahlásili na policejní služebně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama