CNN Prima News soudní znalec

soudní znalec

Výpis příspěvků ke štítku „soudní znalec“

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

29. listopadu 2022 20:20

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Pokus o sebevraždu není přiznáním viny, říká psycholog. Co se ve Ferim mohlo odehrávat?

28. května 2022 21:02

Každý neúspěch může zhoršovat psychický stav, což může vést ke zkratu. Pokud se u bývalého poslance Dominka Feriho potvrdí informace o údajném pokusu o sebevraždu, je pravděpodobné, že čin souvisí s obviněním, kterému čelí. I to ve vysílání CNN Prima NEWS řekl forenzní psycholog a soudní znalec v oboru forenzní psychologie Karel Netík.

Adámek skončil po operaci mandlí v kómatu. Rodina už ví, kdy se dočká verdiktu

22. března 2022 22:59

Lékařka a dvě sestry, ale i samotná Pardubická nemocnice, se zpovídají u soudu v případu Adama Vyčítala. Podle obžaloby jsou zodpovědné za velmi vážný stav předtím zdravého chlapce. Adámek, tehdy osmiletý, v květnu 2017 v Pardubické nemocnici podstoupil běžnou operaci mandlí. Čtyři dny nato ale začal krvácet a upadl do bezvědomí. Nakonec skončil v bdělém kómatu, ze kterého se dodnes neprobral. Chlapcova rodina podala na nemocnici žalobu a požadovala odškodnění ve výši 22 milionů korun.

Žalobci se opět musí zabývat případem Štrougala a Vajnara. Znalci byli podle soudu podjatí

3. prosince 2021 11:00

Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara a zadat nové znalecké posudky jejich duševního stavu, plyne z pátečního nálezu Ústavního soudu (ÚS). Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra vzhledem k duševnímu stavu nerozumí smyslu trestního řízení. Znalci však nebyli nestranní, došlo tak podle ÚS k porušení práva na účinné vyšetřování.

Postřelil strážníka, k soudu ale zřejmě nepůjde. Podle znalce byl muž nepříčetný

4. srpna 2021 13:19

Březnový případ střelby na benzince v Trutnově, kde skončil postřelený jak zloděj, tak strážník městské policie, má zajímavé pokračování. Pachatel se s největší pravděpodobností nedostane ani před soud. Je totiž podle lékařů psychicky nemocný a měl by se léčit v detenčním zařízení. Policisté také nově zveřejnili zbraňový arzenál, který u sebe v době incidentu měl, a trutnovští strážníci video zachycující jeho jednání před střelbou.