CNN Prima News soudní znalec

soudní znalec

Výpis příspěvků ke štítku „soudní znalec“

Slabomyslného syna zavírala do přepravky pro psy. Poradila mi to kamarádka, řekla Rakušanka

Soud v dolnorakouské Kremži (Krems) poslal ve čtvrtek večer na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Případ znásilnění pohnul ministerstvem: Plánuje změnit vzdělávání soudců i znalců

Podmínka doprovázená peněžitým trestem. Takový rozsudek si vyslechne téměř polovina usvědčených obžalovaných, kteří stanou před soudem kvůli znásilnění. Ministerstvo spravedlnosti v návaznosti na to v úterý oznámilo, že chce více zapracovat na vzdělávání, a to jak soudců, tak i znalců. Nejen proti verdiktu v případu dívky zneužívané otčímem tak před budovou resortu protestovali lidé v rámci akce „Světlo pro oběti znásilnění“.

Účast na stáži podmíněna sexem? Absurdní, bránil se Feri. Soud bude pokračovat v úterý

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. Feri nadále tvrdí, že je nevinen, zároveň pro CNN Prima NEWS dodal, že se na nejnovější slyšení cítí být připraven. V úterý by měly v pokračování hlavního líčení zaznít závěrečné řeči, rozhodnutí by mohl soud vynést příští čtvrtek.

Útok na snoubenku? Sekerou se bila sama, pak jsem jí omylem spadl na hlavu, líčil Ján soudu

Obžalovaný 29letý Ján H. znovu stanul před soudem. Muž, který je obviněn z pokusu o vraždu, měl v květnu minulého roku brutálně zbít svou snoubenku. Před soudcem se hájil tím, že si závažná zranění žena způsobila sama. Tvrdil, že se tupou stranou sekery sama bila a nakonec jí „nešťastnou náhodou“ kolenem spadl na hlavu. Úsměv, který si po dobu líčení v minulosti udržoval, tentokrát zmizel. Soudní znalec jeho vysvětlení vyvrátil.

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Adámek skončil po operaci mandlí v kómatu. Rodina už ví, kdy se dočká verdiktu

Lékařka a dvě sestry, ale i samotná Pardubická nemocnice, se zpovídají u soudu v případu Adama Vyčítala. Podle obžaloby jsou zodpovědné za velmi vážný stav předtím zdravého chlapce. Adámek, tehdy osmiletý, v květnu 2017 v Pardubické nemocnici podstoupil běžnou operaci mandlí. Čtyři dny nato ale začal krvácet a upadl do bezvědomí. Nakonec skončil v bdělém kómatu, ze kterého se dodnes neprobral. Chlapcova rodina podala na nemocnici žalobu a požadovala odškodnění ve výši 22 milionů korun.

Žalobci se opět musí zabývat případem Štrougala a Vajnara. Znalci byli podle soudu podjatí

Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara a zadat nové znalecké posudky jejich duševního stavu, plyne z pátečního nálezu Ústavního soudu (ÚS). Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra vzhledem k duševnímu stavu nerozumí smyslu trestního řízení. Znalci však nebyli nestranní, došlo tak podle ÚS k porušení práva na účinné vyšetřování.