reklama
CNN Prima News soudní znalec

soudní znalec

Výpis příspěvků ke štítku „soudní znalec“

Žalobci se opět musí zabývat případem Štrougala a Vajnara. Znalci byli podle soudu podjatí

3. prosince 2021 11:00

Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara a zadat nové znalecké posudky jejich duševního stavu, plyne z pátečního nálezu Ústavního soudu (ÚS). Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra vzhledem k duševnímu stavu nerozumí smyslu trestního řízení. Znalci však nebyli nestranní, došlo tak podle ÚS k porušení práva na účinné vyšetřování.

Postřelil strážníka, k soudu ale zřejmě nepůjde. Podle znalce byl muž nepříčetný

4. srpna 2021 13:19

Březnový případ střelby na benzince v Trutnově, kde skončil postřelený jak zloděj, tak strážník městské policie, má zajímavé pokračování. Pachatel se s největší pravděpodobností nedostane ani před soud. Je totiž podle lékařů psychicky nemocný a měl by se léčit v detenčním zařízení. Policisté také nově zveřejnili zbraňový arzenál, který u sebe v době incidentu měl, a trutnovští strážníci video zachycující jeho jednání před střelbou.

Za znásilnění čtyřleté holčičky dostal mladík podmínku. Je to trest pro nás, říká matka

10. listopadu 2020 19:05

Mladý muž z Pardubicka podle rozsudku znásilnil teprve čtyřletou holčičku. Soud ho za hrůzný čin potrestal podmínkou a ambulantním léčením. Mladík je totiž podle znalců psychicky i sexuálně infantilní. Rodiče dívky s rozsudkem nesouhlasí a obávají se, že ho budou na malém městě dál potkávat. Informoval o tom portál Deník.cz.

Soudní znalec, který svědčil proti Kotlebovi: Ztrácí půdu pod nohama, nebojím se ho

24. srpna 2020 20:02

Jediným soudním znalcem se specializací na neonacismus je v České republice historik Jan B. Uhlíř. Svědčil i v aktuálním procesu na Slovensku s předsedou extremistické Lidové strany naše Slovensko (LSNS) Marianem Kotlebou. Toho prokuratura obžalovala, že v roce 2017 rozdával při charitativní akci šeky na částku 1 488 eur, čísla 14 a 88 přitom patří k nacistické a neonacistické symbolice. Soud bude pokračovat 8. září. „V soudní síni se mi zdálo, že Kotleba ztrácí půdu pod nohama,“ prohlásil Uhlíř v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama