CNN Prima News soukromé letadlo

soukromé letadlo

Výpis příspěvků ke štítku „soukromé letadlo“

Drama na obloze: Pilot omdlel a ke kniplu musel cestující. O létání přitom nevěděl nic

11. května 2022 20:42

K velmi neobvyklé situaci došlo v úterý na floridském letišti. Pilota během letu postihly zdravotní potíže a musel ho zastoupit jeden z pasažérů, přestože s létáním neměl žádné předchozí zkušenosti. Díky rychlé reakci a následné navigaci dispečerů se muži na letišti nakonec podařilo úspěšně přistát. Na audiozáznamu z LiveATC.net, které se CNN podařilo získat, je slyšet jak se situace vyvíjela, včetně dialogů mezi kokpitem a letištěm.

Šéfka Evropské komise použila soukromý tryskáč na 47kilometrovou cestu. Čelí tvrdé kritice

4. listopadu 2021 09:46

Celý svět mluví o nutnosti snížení emisí, uvažuje se i o zákazu komerčních letů na krátké vzdálenosti. Evropská komise (EK) přichází se stále novými „zelenými návrhy“, zpřísňuje již tak tvrdé ekologické limity. Přesto její předsedkyně Ursula von der Leyenová neváhala použít soukromé letadlo na cestu z Bratislavy do Vídně. Na trasu dlouhou pouhých 47 kilometrů.

Chorvati vzali tryskáč a chtěli do Glasgow, skončili v Praze. Kvůli pivnici

21. června 2021 14:54

Nečekaný vývoj měla cesta chorvatských fanoušků na zápas fotbalového Eura. Skupinka čtyř nadšenců si pronajala soukromé letadlo a plánovala letět do Glasgow na zápas svých krajanů s českým výběrem. Nakonec ale překvapivě fandili v Praze, protože je ve Skotsku nenechali přistát. Pro Česko se rozhodli kvůli jedné ze známých pivnic.