reklama

Soutěžte se CNN Prima NEWS o nejlepší vánoční strom. Vyhraje ten z vaší obce?

Vánoce se blíží, a tak redakce CNN Prima NEWS připravila velkou sváteční anketu. Hledáme ten nejlepší vánoční stromek z celého Česka. Ukažte nám, jak jste nazdobili vánoční stromek právě ve vaší obci. Vybereme deset nejzajímavějších a vy pak budete hlasovat, který stromek z náměstí, návsí nebo zahrad je ten nejlepší. Své fotky posílejte na e-mailovou adresu stromky@iprima.cz.

reklama

Velmi osobitý vánoční strom zdobí třeba náměstí v Prostějově. Dívat se tam na něj chodí lidé ze širokého okolí. Ze všeho nejvíc se podobá šikmé věži. Místní jsou každopádně k poněkud nerovnému stromečku tolerantní. Říkají, že to tak prostě příroda chtěla. „Je zešikma, ale to nevadí. Je hezký i tak,“ pochválila stromeček jedna z místních.

S originálním nápadem přišli pro změnu v Plzni. Ozdobený vánoční strom připevnili na starý vor a pustili ho po Borské přehradě. Přihlížející se tak mohou kochat pohledem na stromek ozdobený řetězy, girlandami, světelnými hvězdami a jako bonus ještě pluje po vodě.

Stromek se zvonkohrou

Město Otrokovice dlouhá léta sázelo na stromky řezané. Před 12 lety se ale rozhodlo, že si zasadí kavkazskou jedli. Ta byla poprvé rozsvícena v loňském roce a dokonce i hraje – můžete si zde totiž pustit zvonkohru.

Asi nejznámějším vánočním stromem Česka se každý rok stává smrk, který zdobí Staroměstské náměstí v Praze. Letos si pro něj dojeli na Jablonecko, tedy více než 100 kilometrů od Prahy.

Ve Slaném na Kladensku postavili už druhý vánoční strom. Ten původní se zřejmě vlivem silného větru zlomil a skácel na zem. „Stromeček je nádherný. Jsme rádi, že máme nový,“ radovala se místní obyvatelka.

Jak můžete soutěžit?

V jihočeských Strakonicích letos vsadili na minimalismus – stromeček zdobí pouze zlaté a stříbrné koule, svítící řetěz a vánoční hvězda. „Letos mají Strakonice opravdu krásný a rostlý vánoční strom. Dokonce měl být v Praze, ale shodou šťastných náhod se ocitl u nás, z čehož máme velkou radost. Zdobili jsme jej trošku střídměji z toho důvodu, aby vynikla jak krása jihočeské přírody, tak teplo domova,“ vysvětlil starosta Strakonic Břetislav Hrdlička.

A teď je to na vás. Víte o nějakém vánočním stromu, který by podle vás měl vyhrát? Pokud ano, posílejte vaše fotografie na e-mail stromky@iprima.cz.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama