reklama

Spa

Výpis příspěvků ke štítku „Spa“

Velký návrat pilota do formule. Po havárii podstoupil 25 operací a málem přišel o nohy

8. února 2021 18:40

O posledním srpnovém víkendu v roce 2019 bylo na belgickém okruhu Spa velmi pochmurno. Při závodech formule 2 došlo k tragické srážce pilota Antoina Huberta s Juanem Manuelem Correou. Francouz krátce po hororovém incidentu těžkým zraněním podlehl, Correa po hospitalizaci bojoval o život v Lutychu. Utrpěl mnoho fraktur, hrozila mu amputace obou dolních končetin a dva týdny byl v umělém spánku. Nejdůležitější závod své kariéry vyhrál. A brzy si bude moci připsat vítězství také na trati. Bude závodit v seriálu F3.

Revoluce v F1: Bahrajn má variabilní okruh, pojede se nejvíce kol v rekordním čase

31. srpna 2020 16:04

Seriál formule 1 má za sebou víkend na belgickém Spa – jedné z nejdelších tratí v celém kalendáři. Na konci roku jsou v souvislosti s pandemickou situací v plánu hned dvě Grand Prix v Bahrajnu. A ta druhá bude opravdu výjimečná. Vůbec poprvé se na okruhu v Perském zálivu využije vnější trať, která je extrémně rychlá. Poprvé od roku 1974 se tak pojede jedno kolo v čase pod 60 vteřin.

Těžký návrat pilotů F1 do Spa, kde jim loni zemřel přítel. Gasly má speciální helmu

29. srpna 2020 07:14

Před rokem se padok v belgickém Spa zahalil do smutečních barev. Jezdec seriálu formule 2 Antoine Hubert po strašlivé nehodě zahynul v nemocnici. Velmi dobře se znal s několika závodníky nejvyšší třídy F1. Piloti Charles Leclerc či Pierre Gasly se teď vrátili na místo, kde loni zahynul jejich kamarád. „Už jen při procházce po trati jsem odmítal přijmout, že se to opravdu stalo,“ uvedl Gasly, který si teď na uctění památky blízkého člověka nechal upravit helmu.

reklama