CNN Prima News Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Výpis příspěvků ke štítku „Spojené arabské emiráty“

Diskriminujete Ukrajince a segregujete romské děti, kritizuje Česko Amnesty International

Ukrajinští uprchlíci se loni v Česku potýkali s nenávistnými projevy a diskriminací, pokračovala faktická segregace romských dětí ve vzdělávání a zlepšení práv se nedočkaly ani sexuální menšiny. Ve výroční zprávě, která byla zveřejněna ve středu, to uvádí mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International. Ta Česku rovněž vytýká zastaralý zákon o přístupu k interrupcím a vývoz zbraní do Izraele, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů.

Bleskové záplavy v Dubaji byly vidět až z vesmíru. Snímky potopy pořídila družice NASA

Satelit amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) zachytil důsledky silných přívalových dešťů, při kterých ve Spojených arabských emirátech spadl místy i dvouletý úhrn srážek za 24 hodin. Na fotografiích jsou patrné velké vodní plochy v místech, kde se před bouřemi nenacházely, a to i dva dny po smršti. Informaci přinesl web americké CNN.

Čech ze zatopené Dubaje: Jedl jsem burger a najednou měl nohy ve vodě. Radši teď chodím bos

Tak zdivočelé přírodní živly pouštní Dubaj nepamatuje. Vzduchem létaly židle, obchody se praly s vodou deroucí se skrze dveře a nákupní vozíky sloužily jako improvizovaný prostředek k přebrodění zatopených silnic. Následky přívalového deště Dubaj stále trápí. „Jedl jsem burger a za chvíli jsem měl nohy ve vodě. Ale hranolky mi pak stejně udělali,“ popsal události redakci CNN Prima NEWS přímo z Dubaje Tom Mlejnek. Podívejte se na jím pořízené fotografie a videa.

Krušný rozchod české influencerky se synem ruského ministra vnitra. S dětmi utekla do Dubaje

Osmadvacetiletá modelka a influencerka Kristina Ozimková původem z Česka řeší krušný rozchod. Provdaná byla za syna ruského ministra vnitra Vladimira Kolokolceva. Od něj ale loni v červenci i s dětmi utekla z Ruska do Spojených arabských emirátů. Nyní by se prý ráda dostala do Čech. Soud v Rusku ale rozhodl, že na děti má právo otec. Informuje o tom ruský web MK. Ozimková se pro CNN Prima NEWS zatím odmítla vyjádřit.

Kam na dovolenou v březnu?

Vyrazit na dovolenou dopřát si chvilku uvolnění od každodenního shonu lze kdykoliv. Březen je ideálním měsícem pro dovolenou když nám počasí venku stále ještě nepřeje a hlavní dovolenková sezóna je teprve před námi. Dovolená začátkem jara má několik výhod. Můžete se těšit na příjemně strávenné chvíle ve dvou, s rodinou nebo přáteli v destinacích, kde se ohřejete a užijete si dny plné pohody. Inspirujte se u nás proč a kam cestovat na sklonku zimy.