CNN Prima News Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Výpis příspěvků ke štítku „Spojené arabské emiráty“

Odklepnuto, v Egyptě byla schválena dohoda o klimatu. Aktivisté deklaraci tvrdě kritizují

20. listopadu 2022 08:19

Zástupci států světa se na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen. Informovala o tom agentura Reuters. Důležitým dílčím výsledkem konference je dohoda na vzniku speciálního fondu pro kompenzace škod způsobených změnou klimatu zvláště zranitelným zemím.

Útěk z Ruska se mění na Mission Impossible. Lidé opakovaně kupují lety, které se ruší

30. března 2022 22:53

Desetitisíce Rusů už opustily svou vlast kvůli nesouhlasu s válkou Vladimira Putina, příležitosti pro exodus se ale kvapně uzavírají. Uzávěra evropského leteckého prostoru, odchod aerolinek i nedostatek peněz způsobují, že možností útěku z největší země světa je čím dál méně. Mezi vyhledávané destinace uprchlých Rusů patří Gruzie, Turecko i Spojené arabské emiráty.

Na Expo 2020 v Dubaji láká návštěvníky 130kilová zlatá mince z Česka

21. března 2022 22:13

Magnetem pro návštěvníky světové výstavy Expo 2020 v Dubaji je i český pavilon. Kromě jiného vsadil na design a architekturu. Přímo v Dubaji reprezentují Česko významné společnosti včetně České mincovny, která tam představila 130kilovou zlatou minci v nominální hodnotě 100 miliónů korun. Podívat se na ni byla i reportérka CNN Prima NEWS Pavlína Švarcová.