reklama
CNN Prima News Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Výpis příspěvků ke štítku „Spojené arabské emiráty“

Překvapení v Ostravě. Poprvé zde přistálo letadlo Emirates z Dubaje, let zaujal celý svět

10. ledna 2022 14:58

Letiště Ostrava zažilo v neděli večer kuriózní situaci v podobě nečekané premiéry. Na vzletové dráze přistál Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Nešlo přitom o žádnou pravidelnou linku z Dubaje, jak si v minulosti mnozí regionální politici přáli. Důvodem přistání letu EK177 v Ostravě byla mimořádná situace na letišti ve Varšavě. Právě polské hlavní město bylo původním cílem.

Česká mincovna na EXPO 2020 v Dubaji zabodovala. Plánuje zde zřídit svou kancelář

Téma: Komerční sdělení
10. ledna 2022 13:39

Společnost Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, která se zúčastnila rotační expozice České poklady na Všeobecné světové výstavě v Dubaji (EXPO), potěšila návštěvníky a naplnila svá očekávání. Na globální přehlídku lidské dovednosti a umu dovezla unikátní výtvory z drahých kovů. Na atraktivním arabském trhu plánuje firma v budoucnu vlastní zastoupení.

Jako z Hollywoodu. Magická, infarktová a kontroverzní sezona F1 patřila Verstappenovi

13. prosince 2021 05:42

Zbožné přání se naplnilo. Sezonu formule 1 nerozhodl pouze poslední závod, rozseklo ji úplně poslední kolo. Pod ohňostroji na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí slavil první titul mistra světa Max Verstappen, Lewis Hamilton zkusí dosáhnout rekordní osmé korunovace příští rok. Tečka za letošním seriálem byla vyloženě infarktová. Jeden tábor v euforii říká, že spravedlnosti bylo učiněno za dost, druhý mluví o podvodu, neférovosti. Ostatně tak tomu bylo po celý rok 2022. Ale tentokrát celá věc zašla nejdál.

Jsme stoprocentně proočkovaní, hlásí Spojené arabské emiráty. Přesto se obávají omikronu

27. listopadu 2021 19:29

Ministerstvo zdravotnictví Spojených arabských emirátů oznámilo, že první dávkou vakcíny proti konoronaviru je naočkováno 100 procent obyvatel starších tří let. Přes 90 procent lidí pak má vakcinaci ukončenu. Země přesto uzavřela své hranice turistům z Jihoafrické republiky, a to v reakci na šíření nové mutace s názvem omikron.

Město, které chce být ve všem nej. Dovolená v Dubaji je jako výlet do budoucnosti

3. listopadu 2021 11:07

Nejvyšší budova světa, nejdelší metro, které neřídí člověk, nejluxusnější hotel, největší nákupní centrum i uměle postavené ostrovy. Dovolená v Dubaji, která chce být ve všem „nej“, je jako výlet do budoucnosti. V říjnu tam začala turistická sezóna, město navíc hostí světoznámou výstavu Expo. Zájem o oblíbenou dovolenkovou destinaci mezi Čechy roste.

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

1. října 2021 14:57

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

reklama