reklama

Srdíčko pro Šafránkovou, polibek Novotné. Hrdinka z Paříže zdravila legendy do nebe

Barbora Krejčíková upoutala tím, co předvedla v zápase s Marií Sakkariovou. Ale rovněž udělala dojem po utkání.
Zdroj: Profimedia

Tohle byl zápas, ze kterého musel být každý český fanoušek unešený. Tenistka Barbora Krejčíková zvládla na Roland Garros semifinále s Marií Sakkariovou díky neuvěřitelné bojovnosti, totálnímu nasazení. Kritické okamžiky ji nezlomily a napsala další líbivou kapitolu své pařížské pohádky. Hezký zážitek nenabídla pouze při samotném utkání, ale také po jeho skončení.

reklama

Tři hodiny a 19 minut se rvala na kurtu. Žádné ženské semifinále na Roland Garros nikdy netrvalo tak dlouho. Velká dřina nakonec Barboře Krejčíkové přinesla odměnu, ačkoliv to ve třetím setu s postupem do finále nevypadalo příliš nadějně, a dokonce musela odvracet mečbol Sakkariové.

O to více výhra (7:5, 4:6 a 9:7) chutnala. Když utkání zvládla doklepnout do konce, zvedla ruce nad hlavu a nevěřícně hleděla. V okamžiku, kdy se 25letá Krejčíková trochu vzpamatovala, poslala do nebe polibek. Ti, kteří rodačku z Brna sledují delší dobu, vědí, ke komu směřoval.

Jana Novotná hrála semifinále na Roland Garros v letech 1990 a 1996, v sezoně 1998 ovládla nejslavnější turnaj v kalendáři – travnatý Wimbledon. Právě česká legenda Barboru Krejčíkovou před časem trénovala, mentorovala ji. Ale bohužel v roce 2017 zemřela na rakovinu.

O zesnulé tenisové královně se Krejčíková rozpovídala v rozhovoru přímo na kurtu. „Děkuji Janě Novotné tam nahoru, která na mě dohlíží, opravdu mi chybí. Díky ní jsem teď tady. Je pro mě důležité, že jsem to řekla nahlas.“

Velmi hezké gesto udělala také ve chvíli, kdy definitivně opouštěla po triumfálním vítězství centrální dvorec Philippe-Chatriera. Jak bývá po zvládnutém zápase zvykem, dostala do ruky fix, aby trochu poupravila sklíčko na kameře. Krejčíková namalovala srdíčko a do něj napsala „Libuše Šafránková“.

Pozdrav pro ve středu zesnulou slavnou českou herečku napsal symbolickou tečku za velkolepým večerem.

Pozápasový vzkaz Barbory Krejčíkové
Pozápasový vzkaz Barbory Krejčíkové
Zdroj: Repro Eurosport

K tématu

Tagy: tenis Barbora Krejčíková sport Roland Garros Libuše Šafránková Jana Novotná Maria Sakkariová
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sport

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize
Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta
Další články
reklama
reklama