reklama
CNN Prima News Roland Garros

Roland Garros

Výpis příspěvků ke štítku „Roland Garros“

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

17. ledna 2022 22:09

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Sport v roce 2022: Olympiáda, fotbalové MS v Kataru i basketbalový šampionát v Praze

1. ledna 2022 18:00

Není zvykem, aby půl roku po skončení jedněch olympijských her začaly další. Koronavirová pandemie ale zamíchala harmonogramem, a proto zimní svátek bude následovat jen krátce po letním. Akce pod pěti kruhy v Pekingu bude – byť za mnoha kontroverzí – hlavním sportovním tahákem roku 2022. Tím druhým s největšími očekáváními je fotbalové MS v Kataru. A co nabídne svět branek, bodů a vteřin dál? Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejzajímavější události.

Ledecká minulého století. Ikonická tvář hokeje i tenisu Drobný by oslavil 100 let

12. října 2021 11:38

Emil Zátopek nebo Věra Čáslavská patří mezi zcela výjimečně úspěšné a logicky často zmiňované persony dějin českého sportu. V jejich stínu trochu zůstává Jaroslav Drobný, který dokázal skloubit dva zcela odlišné sporty – v hokeji získal zlato na mistrovství světa a přivezl i stříbro z olympiády, v tenise ovládl turnaj turnajů Wimbledon. 12. října 2021 by se dožil 100 let.

Kometa sezony Krejčíková stoupá žebříčkem a plní konto. Kolik si na odměnách vydělala?

9. září 2021 18:28

Rok 2021 změnil tenistce Barboře Krejčíkové život. Po boku Kateřiny Siniakové byla sice už delší dobu nadmíru úspěšná v deblu, ale ten z hlediska prize money a mediálního i veřejného zájmu značně pokulhává za dvouhrou. Letos se brněnská rodačka dokázala etablovat mezi absolutní špičkou, což jí přineslo značné finanční benefity.

Překonala rakovinu, teď jí aplaudoval Wimbledon. Jsem nejšťastnější, řekla tenistka

29. června 2021 20:36

Když jí loni v září lékaři diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, zdálo se velmi nepravděpodobné, že za necelý rok bude na centrálním dvorci po zápasu se světovou jedničkou přijímat od publika „standing ovation“. Španělská tenistka Carla Suárezová Navarrová ale prokázala, že je bojovnicí nejen na kurtu. Absolvovala půlroční chemoterapii a poté ohlásila: „Rakovina je pryč.“

Nic netrvá věčně. Federerovi už zřejmě nevoní ani tráva, přinese Wimbledon konec éry?

20. června 2021 15:20

Federer je legendou se zvláště speciálním statusem v německém Halle. Na travnatém kurtu v Severním Porýní – Vestfálsku vybojoval 10 titulů a ve městě po něm dokonce pojmenovali jednu z ulic. Na nejslavnějším turnaji na trávě Wimbledonu slavil osm z celkových svých 20 grandslamových trofejí. Zkrátka zelený dvorec svědčí Federerovi nejvíce. Nebo svědčil?

Wimbledon i olympiáda bez fenomenálního Nadala. Musím poslouchat své tělo, vzkázal

17. června 2021 14:03

Minulý týden zažil Rafael Nadal obrovské zklamání. Na Roland Garros nedostál své přezdívce „antukový král“ a v Paříži vypadl v semifinále, když podlehl Novaku Djokovičovi. Nyní je jisté, že španělský tenista další – už 21. – grandslamový titul kariéry nezíská ani na travnatém majoru, tedy Wimbledonu. Akci v Londýně vynechá, stejně tak olympiádu v Tokiu. Důvod? „Únava materiálu“.

Přetěžká mise Tsitsipase. Babička zemřela, slyšel pět minut před životním zápasem

16. června 2021 21:21

Těžko si představit takovou situaci. Poprvé v kariéře se dostanete do finále na grandslamu. Čeká vás velká bitva o královský trůn antukového Roland Garros proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. A pak se pět minut před začátkem očekávaného klání dozvíte, že zemřela vaše babička. Nezáviděníhodnou zkušenost má za sebou řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Krejčíková: Akce se Šafránkovou mě napadla po výhře. Titul jsem oslavila před čtyřhrou

14. června 2021 19:59

„Triumfy z French Open mi stále nedocházejí,“ popsala s radostným úsměvem po svém návratu do Česka z veleúspěšného francouzského turnaje tenistka Barbora Krejčíková. Na pařížském stadionu Roland Garros šokovala svojí cestou do finále turnaje, kde nakonec zvítězila a získala svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková prozradila, jak ji napadlo do kamery během turnaje napsat jméno zesnulé herečky Libuše Šafránkové.

reklama