reklama
CNN Prima News Roland Garros

Roland Garros

Výpis příspěvků ke štítku „Roland Garros“

Překonala rakovinu, teď jí aplaudoval Wimbledon. Jsem nejšťastnější, řekla tenistka

Když jí loni v září lékaři diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, zdálo se velmi nepravděpodobné, že za necelý rok bude na centrálním dvorci po zápasu se světovou jedničkou přijímat od publika „standing ovation“. Španělská tenistka Carla Suárezová Navarrová ale prokázala, že je bojovnicí nejen na kurtu. Absolvovala půlroční chemoterapii a poté ohlásila: „Rakovina je pryč.“

Nic netrvá věčně. Federerovi už zřejmě nevoní ani tráva, přinese Wimbledon konec éry?

Federer je legendou se zvláště speciálním statusem v německém Halle. Na travnatém kurtu v Severním Porýní – Vestfálsku vybojoval 10 titulů a ve městě po něm dokonce pojmenovali jednu z ulic. Na nejslavnějším turnaji na trávě Wimbledonu slavil osm z celkových svých 20 grandslamových trofejí. Zkrátka zelený dvorec svědčí Federerovi nejvíce. Nebo svědčil?

Wimbledon i olympiáda bez fenomenálního Nadala. Musím poslouchat své tělo, vzkázal

Minulý týden zažil Rafael Nadal obrovské zklamání. Na Roland Garros nedostál své přezdívce „antukový král“ a v Paříži vypadl v semifinále, když podlehl Novaku Djokovičovi. Nyní je jisté, že španělský tenista další – už 21. – grandslamový titul kariéry nezíská ani na travnatém majoru, tedy Wimbledonu. Akci v Londýně vynechá, stejně tak olympiádu v Tokiu. Důvod? „Únava materiálu“.

Přetěžká mise Tsitsipase. Babička zemřela, slyšel pět minut před životním zápasem

Těžko si představit takovou situaci. Poprvé v kariéře se dostanete do finále na grandslamu. Čeká vás velká bitva o královský trůn antukového Roland Garros proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. A pak se pět minut před začátkem očekávaného klání dozvíte, že zemřela vaše babička. Nezáviděníhodnou zkušenost má za sebou řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Krejčíková: Akce se Šafránkovou mě napadla po výhře. Titul jsem oslavila před čtyřhrou

„Triumfy z French Open mi stále nedocházejí,“ popsala s radostným úsměvem po svém návratu do Česka z veleúspěšného francouzského turnaje tenistka Barbora Krejčíková. Na pařížském stadionu Roland Garros šokovala svojí cestou do finále turnaje, kde nakonec zvítězila a získala svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková prozradila, jak ji napadlo do kamery během turnaje napsat jméno zesnulé herečky Libuše Šafránkové.

Djokovič obdaroval fanouška raketou, ten šílel radostí. Malý kluk legendu koučoval

Bylo jasné, komu pařížské publikum v nedělní finálové řeži na Roland Garros spíše přeje úspěch. Většina přítomných fanoušků nechtěla vidět, jak tenista Novak Djokovič získá 19. grandslamový titul v kariéře, přáli si být u premiérového triumfu Řeka Stefanose Tsitsipase na jedné ze čtyř největších akcí. Našli se ale samozřejmě tací, kteří vytrvale podporovali Srba. A jeden zástupce tohoto tábora se po zápase dočkal cenného suvenýru.

Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou

Tenistka Barbora Krejčíková je po dvojitém triumfu na Roland Garros opět deblovou světovou jedničkou. V čele žebříčku má náskok 25 bodů před druhou Kateřinou Siniakovou, s níž se v Paříži radovala ze třetího společného grandslamového titulu ve čtyřhře. Ve dvouhře si Krejčíková vylepšila osobní maximum na 15. místo a je aktuálně třetí Češkou za Karolínou Plíškovou a Petrou Kvitovou.

reklama