SSHR

Výpis příspěvků ke štítku „SSHR“

Hamáček o koronaviru: Máme 14 dní, abychom zabránili kolapsu

Aktualizováno

Stát kvůli koronavirové krizi opět sáhne do svých rezerv. Zhruba 2500 lůžek, která má k dispozici Správa státních hmotných rezerv (SSHR), využije k navýšení kapacity nemocni, sdělil v pondělí ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Zdůraznil také, že všichni Češi musí pochopit vážnost situace. „Máme poslední pokus. Buď to s těmi tvrdými opatřeními trefíme, nebo máme obrovský problém,“ říká Hamáček.

Správa státních hmotných rezerv nemá v majetku jedinou ochrannou pomůcku. Budou až v září

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sdělil, že správa nemá aktuálně v majetku ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Veškerý materiál, který v prostorách skladů je, patří Ministerstvu zdravotnictví. Další zásoby jsou pak ve skladu Ministerstva vnitra, kde je podle informací premiéra Andreje Babiše 65 miliónů roušek. Švagr hodlá sklady v Sedlčanech doplnit začátkem září, a to na dvouměsíční zásobu. Nyní dokončují otevřená výběrová řízení.

Šéf státních hmotných rezerv: Zajistíme zásoby, jaké jsme ještě nikdy neměli

Vláda chce prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv (SSHR) nakoupit miliony ochranných pomůcek. Má se jednat o „železnou zásobu“, díky které bude stát připraven na další možnou krizi. Podle předsedy SSHR Pavla Švagra se dle pokynů chystá Správa nakoupit takový sortiment, který na skladě ještě nikdy neměli. Nyní plánují vypsat otevřené výběrové řízení.

Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem: Vaříme nepostradatelným

Známý kuchař Zdeněk Pohlreich se rozhodl připojit k těm, kteří v době pandemie pomáhají druhým ze všech sil. Založil iniciativu Vaříme nepostradatelným a připravuje jídlo zdarma těm, kteří i přes riziko nákazy denně pomáhají zajistit péči ostatním. Do svého okruhu strávníků přibral i sklad Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech, kde zaměstnanci pracují dnem i nocí a starají se o distribuci zdravotnického materiálu.