reklama

stát

Výpis příspěvků ke štítku „stát“

Útok na vězení v Nigérii: Zeď odpálili dynamitem, stovky trestanců utekly na svobodu

23. října 2021 18:49

Ozbrojenci v jihozápadním nigerijském státě Oyo v pátek večer zaútočili na věznici a osvobodili přes 800 zadržovaných. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámila vězeňská služba. Dopadeno podle ní zatím bylo 262 vězňů, po dalších 575 se stále pátrá. Útočníci měli podle vězeňské služby „sofistikované zbraně“ a po přestřelce s ostrahou odpálili zeď do dvora věznice dynamitem.

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

25. září 2021 16:10

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Šéf nadace: Zraněný voják slyší jako první věc, že byl propuštěn. To se musí změnit

18. srpna 2021 23:53

Se situací v Afghánistánu se řeší i osud českých vojáků. Na misi zahynulo 14 vojáků, další desítky byly zraněny. „První věc, kterou zranění po návratu zjistili, bylo, že jsou z armády propuštěni. Chybí nám úprava zákona, že pokud je člověk zraněn, neměl by být kvůli tomu vyškrtnut ze stavu,“ uvedl v pořadu 360° předseda správní rady nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

O náhradní výživné mohou děti žádat stát od července. Jaké jsou podmínky?

11. července 2021 23:05

Každá druhá svobodná matka v Česku nedostává od svého bývalého partnera alimenty. Tvrdí to klub, který je sdružuje. Děti, kterým rodič neplatí alimenty, od 1. července mohou žádat stát o náhradní výživné. To může být až tři tisíce korun měsíčně a stát jim ho může platit až dva roky. Podmínkou je, že je na neplatiče podaná exekuce.

POLEMIKA: Tornádo jim vzalo střechu nad hlavou. Má stát hradit škodu i nepojištěným?

29. června 2021 05:15

Přírodní katastrofa, která se přehnala několika obcemi na jihu Moravy, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Během několika hodin se na kontech všelijakých sbírek sešly stovky milionů korun, a to jak od běžných občanů, tak od malých i velkých firem, včetně 150 milionů od jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Další věnovali stavební materiál a spoustu dalších věcí, které lidé zasažení živlem bezprostředně potřebují.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Proč finální úsek D4 dokončují soukromníci?

7. června 2021 07:04

Stavbaři v pondělí začnou s dokončováním úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. V provozu má být do konce roku 2024. Stát si na ní chce vyzkoušet úplné přenesení odpovědnosti za výstavbu i údržbu na soukromé firmy. Co si od výstavby na dluh v režii soukromých firem ministerstvo dopravy slibuje? A proč k takovému kroku vůbec přistoupilo? Sledujte pořad Nový den s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) od 7:15 na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.

Vláda tahala restauratéry za nos, chystáme žaloby na stát, říká člen Chcípl PES

28. května 2021 13:12

Vláda tahala provozovatele restaurací za nos, chystají se stovky žalob na stát, řekl v pátek novinářům místopředseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček. Otevřením vnitřních prostor restaurací a dalších stravovacích zařízení od pondělí se podle něj potvrdilo, že podniky byly zavřené protiprávně. Řekl, že žaloby budou podávat jednotliví podnikatelé, hnutí už má pro ně připravené vzory.

Chceme odškodnění za psychické útrapy, volají obyvatelé Vrbětic. Obce sčítají škody

11. května 2021 19:51

Odškodnění v řádech stamiliónů korun a dokončení hloubkového pyrotechnického průzkumu. To jsou požadavky čtyř obcí v okolí vrbětického muničního areálu na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady a zemřeli dva lidé. Tamní obyvatelé se ale dodnes nedočkali téměř žádného odškodnění za poškozený majetek a psychickou újmu.

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí kontrolní úřad

19. dubna 2021 07:31

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své zveřejněné zprávě. Od roku 2000 do roku 2019 přitom příjemci vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí.

reklama