stát

Výpis příspěvků ke štítku „stát“

Tisíce nemovitostí brzy propadnou státu, varuje úřad. Podívejte se, zda to nehrozí i vám

V Česku se nacházejí vyšší desítky tisíc staveb a pozemků, které nemají správně zapsaného vlastníka. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) varuje, že takový majetek v případě nečinnosti vlastníka do konce roku propadne státu. Zjistěte si rychle a jednoduše, zda se tento problém netýká i vás. CNN Prima NEWS nabízí přehledný návod.

Horký: Bez neziskovek by se systém zhroutil. Lidé by šli do ulic, další by umírali na lůžkách

Stát neziskovky potřebuje. Bez nich by se systém pomoci zhroutil. Nejenže by se lidé zvedli a šli do ulic, ale byli by zde i ti, kteří by začali umírat někde na lůžkách. Že by neziskový sektor nebyl? Absurdní představa. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl zakladatel dárcovské platformy Znesnáze21 Čestmír Horký. Přiblížil také, jaké skupiny lidí by si v sektoru veřejně prospěšných organizací zasloužily své řádné místo, i to, zda by neziskovému sektoru prospěla určitá centralizace.

Výkup vepřína v Letech je stále obestřen tajemstvím. Cena byla šestinásobná, jednání tajná

Kolem osudu kontroverzního vepřína v Letech se i šest let po jeho odkoupení tehdejší vládou premiéra Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD) vznášejí otazníky. Spojené jsou především s cenou komplexu, jež dosáhla astronomických 450,8 milionu korun. Znalci přitom hodnotu areálu vyčíslili na 77,2 milionu. Proč ale vláda nakonec zaplatila téměř šestkrát více, není jasné ani dnes. Upozornil na to zpravodajský web iDnes.

Důstojnou mzdu by měla dostávat většina lidí. Stát se o to musí postarat, tvrdí Hraba

Stát by se měl postarat, aby na důstojnou mzdu dosáhla většina populace. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl senátor Zdeněk Hraba. Reagoval tak na zveřejněný výpočet minimální důstojné mzdy, kterou experti za minulý rok vyčíslili na 40 912 korun hrubého. Senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti) s ním souhlasil, osobně volá zejména po minimalizaci byrokracie vůči podnikání.

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.

Na základní potřeby nedosáhne čtvrt milionu lidí, problémy mají i děti. Jak situaci řešit?

Už dvanáct měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 procent nízkopříjmových Čechů zažívá zhoršení své finanční situace. Pouze 16 procent lidí s nízkým příjmem má takové výdělky, že bez problémů zaplatí své základní životní potřeby. Přes milion Čechů je podle analýzy projektu Neviditelní součástí nízkopříjmových domácností.