stát

Výpis příspěvků ke štítku „stát“

Se sedmiletým Kubou se život nemazlí. Bojuje se vzácným syndromem, rodina prosí o podporu

25. května 2022 06:39

Nelehký život připravil osud jednomu malému chlapci z Ústecka. Sedmiletý Kuba žije s velmi vzácným onemocněním, jde o Shwachman-Diamondův syndrom. S maminkou Renátou je tak neustále na cestách po lékařích a mnohdy i úřadech. Renáta je jako samoživitelka závislá na podpoře od státu. Příspěvek na auto, které se synem velmi potřebují, ale nedostali.

Ministerstvo průmyslu chce založit státního obchodníka s energiemi. Má zvýšit bezpečnost

16. května 2022 14:28

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to řekl v pondělí šéf resortu průmyslu Jozef Síkela (za STAN).

Rakušan: Asi 140 tisíc Ukrajinců už odjelo, migraci chceme zvládat i bez nouzového stavu

15. května 2022 13:02

V případě prodloužení nouzového stavu i po konci května chce vláda v červnu prosadit novelu zákona týkající se uprchlíků z Ukrajiny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Komplexní novela, která zahrnuje pravidla v působnosti ministerstev práce či vnitra, by umožnila provádět nutná opatření i bez nouzového stavu. Dodal, že v Česku je aktuálně zhruba 200 tisíc válečných uprchlíků. Podle odhadů resortu jich už zhruba 140 tisíc odjelo.

Překvapivé zprávy z KLDR. Země přiznala prvního nakaženého covidem, Kim nařídil lockdown

12. května 2022 05:17
Aktualizováno

Severní Korea ve čtvrtek poprvé oficiálně přiznala výskyt covidu v zemi a vyhlásila celostátní lockdown. Dosud přitom výskyt nemoci na svém území popírala. Státní média informovala, že v Pchjongjangu byla zjištěna subvarianta vysoce nakažlivé varianty omikron. Počet nakažených však nesdělila, uvedly zahraniční agentury. Svému severnímu sousedovi už nabídla humanitární pomoc Jižní Korea.

Potravinovým bankám dochází zásoby. Kvůli uprchlické krizi budeme brzy bez jídla, tvrdí

15. března 2022 19:10

Potravinovým bankám v Česku dochází zásoby, na vině je migrační vlna z Ukrajiny. Dva, maximálně tři týdny, a regály s jídlem budou prý prázdné. Bez pomoci státu nebudou mít banky lidem v nouzi co rozdávat. Mezi dárce se připojili i farmáři. Nabízejí zdarma brambory nebo maso v konzervách. Právě ty spolu s trvanlivými potravinami nyní sklady postrádají nejvíc.

Náhrady škod za covidová opatření? Stát bude kvůli žalobám krvácet, míní právník Sokol

1. února 2022 20:51

Právník a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal o novele pandemického zákona, kterou chce prosadit vládní pětikoalice. Podle něj je zásadní, aby poslanci a senátoři vylepšili pandemický zákon, jak jen to jde. „Nejsem si jist, jestli demonstrující vůbec ten zákon četli,“ řekl Sokol v pořadu Co Čech, to politik.

PŘEHLEDNĚ: Rusko proti Ukrajině. Vše o staletém sporu a vládě nad středem světa

22. ledna 2022 06:01
Aktualizováno

Ukrajina patří Rusku. Anebo ne? Územní spor mezi dvěma národy se táhne už od dávného středověku, v listopadu se rozhořela jeho další etapa, když začal ruský prezident Vladimir Putin podle mnohých expertů plánovat invazi na Ukrajinu, kterou v únoru následujícího roku uskutečnil. Co ho k tomu mohlo vést? Proč je Ukrajina důležitá? A jakou roli v tom hraje Krym, plyn nebo Černé moře?

Česko má necelých 80 tisíc úředníků. Jejich platy vůči mzdám klesají, uvádí nová studie

14. ledna 2022 06:49

Vláda Petra Fialy (ODS) chce šetřit na provozu státu. Ve svém programu hovoří o snížení počtu státních zaměstnanců s důrazem na redukci úřednických míst. Jenže takové šetření bude velmi obtížné, jelikož úředníků pro stát pracuje jen necelých 80 tisíc, což představuje asi osm procent zaměstnanců veřejného sektoru. Vyplývá to z aktuální studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR.