reklama

stát

Výpis příspěvků ke štítku „stát“

POLEMIKA: Tornádo jim vzalo střechu nad hlavou. Má stát hradit škodu i nepojištěným?

Přírodní katastrofa, která se přehnala několika obcemi na jihu Moravy, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Během několika hodin se na kontech všelijakých sbírek sešly stovky milionů korun, a to jak od běžných občanů, tak od malých i velkých firem, včetně 150 milionů od jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Další věnovali stavební materiál a spoustu dalších věcí, které lidé zasažení živlem bezprostředně potřebují.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Proč finální úsek D4 dokončují soukromníci?

Stavbaři v pondělí začnou s dokončováním úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. V provozu má být do konce roku 2024. Stát si na ní chce vyzkoušet úplné přenesení odpovědnosti za výstavbu i údržbu na soukromé firmy. Co si od výstavby na dluh v režii soukromých firem ministerstvo dopravy slibuje? A proč k takovému kroku vůbec přistoupilo? Sledujte pořad Nový den s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) od 7:15 na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.

Vláda tahala restauratéry za nos, chystáme žaloby na stát, říká člen Chcípl PES

Vláda tahala provozovatele restaurací za nos, chystají se stovky žalob na stát, řekl v pátek novinářům místopředseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček. Otevřením vnitřních prostor restaurací a dalších stravovacích zařízení od pondělí se podle něj potvrdilo, že podniky byly zavřené protiprávně. Řekl, že žaloby budou podávat jednotliví podnikatelé, hnutí už má pro ně připravené vzory.

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí kontrolní úřad

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své zveřejněné zprávě. Od roku 2000 do roku 2019 přitom příjemci vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí.

Kryptoseriál: Jaká bude budoucnost bitcoinu? Od regulací po šarvátky s ekology

Bitcoin zažívá zlaté období – jeho hodnota roste a čím dál více lidí se snaží o erudovanou osvětu. Dříve nebo později opustí nejznámější kryptoměna vývojovou fázi Divokého západu, kdy se o ni zajímala jen hrstka nadšenců, a vstoupí do vod finančního mainstreamu. V posledním díle našeho kryptoseriálu se věnujeme problémům, jakým může bitcoin na této cestě čelit.

reklama