reklama
CNN Prima News státní svátek

státní svátek

Výpis příspěvků ke štítku „státní svátek“

OBRAZEM: Svíčky, protesty i digitální Havel. Jak proběhly oslavy 17. listopadu?

18. listopadu 2021 14:37

Oslavy 17. listopadu se nesly v duchu koncertů, shromáždění i protestů po celé České republice. Někde se demonstrovalo proti vládním opatřením, jinde se řešila otázka budoucích prezidentských voleb či problematika politických vězňů. Rušno bylo po celý den na Národní třídě, kde se u pamětní desky až do pozdních večerních hodin scházeli lidé a nechávali zapálené svíčky. Podívejte se ve fotogalerii redakce CNN Prima NEWS, jak probíhaly události v Praze.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

28. října 2021 12:51

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

28. října 2021 11:15

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Živě
28. říjen: Fiala ocenil Babišův projev. Pekarová má vyznamenané za „klasicky Zemanovské“

28. října 2021 08:00

Česko si ve čtvrtek připomnělo 103. výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konaly se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskutečnilo večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných ale Pražský hrad zveřejnil na svém webu.

Nakoupit, či nenakoupit před státním svátkem? Které obchody zůstanou ve čtvrtek zavřené

Téma: Rádce
27. října 2021 13:41

Státní svátek Den vzniku samostatného československého státu 28. října letos připadá na čtvrtek. A Češi stále nemají jasno v tom, zda budou, či nebudou otevřené obchody. Jen v osmi případech státních svátků ze čtrnácti totiž platí zákaz otevřít ty s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Je tedy lepší na nákupy vyrazit už ve středu, nebo můžete do „chrámů konzumu“ bezstarostně vyrazit i ve čtvrtek?

reklama