reklama
CNN Prima News státní svátek

státní svátek

Výpis příspěvků ke štítku „státní svátek“

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

Děti by měly vědět, díky čemu máme demokracii, říká tatínek na Národní třídě

Oslavy 17. listopadu jsou letos kvůli covidu komornější než obvykle. I přes to přišla k pietnímu místu na Národní třídě zapálit svíčky řada lidí, všichni poctivě v rouškách. Možná víc než kdy dřív bylo vidět, že skoro každý dospělý s sebou vzal své děti. „Musejí vědět, co se tu v minulosti dělo,“ popsal CNN Prima NEWS jeden z rodičů.

Burdž Chalífa v českých barvách. Nejvyšší mrakodrap světa nám popřál prosperitu

Při příležitosti dnešního 102. výročí vzniku samostatného československého státu se v barvách české vlajky rozsvítil nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. „Noční Budrž Chalífa jsme rozsvítili k oslavám státního svátku České republiky, přejeme prosperitu a růst,“ píše se na twitterovém účtu mrakodrapu.

Zemanův projev: Neúspěšných si nevšímejme. Jen špiní práci lidí, kteří něco dokázali

„Uvědomuji si, že dějiny jsou tvořeny skutečně lidmi, kteří něco dokázali. Zasadili strom, postavili dům nebo zplodili dítě. Nejde jen o vyznamenané na Pražském hradě. Pro naši zemi jsou důležité miliony lidí, kteří svým způsobem mají za sebou úctyhodnou životní dráhu.“ To je hlavní poselství projevu prezidenta České republiky Miloše Zemana ke 102. výročí vzniku Československé republiky.

Poslechněte si celý sváteční projev prezidenta Miloše Zemana: Povzbudil národ v krizi?

U příležitosti státního svátku 28. října a 102. výročí vzniku Československé republiky pronesl prezident Miloš Zeman slavnostní projev. Co vzkázal národu? Zopakoval svůj apel na dodržování protiepidemických opatření? Dozvěděli jsme se, jak můžeme být epidemií těžce zkoušené republice prospěšní? Celý projev pronesený na CNN Prima NEWS najdete zde ve videu.

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil

Zpěvák Daniel Hůlka na sociálních sítích oznámil, že se rozhodl plánovanou procházku na státní svátek 28. října z Vyšehradu na Pražský hrad zrušit. „Vláda opatření opět zpřísnila a já si nemohu vzít na svědomí jakýkoli případný zásah proti lidem, kteří by se ke mně (byť ‚náhodou‘) přidali,“ napsal. Při této příležitosti chtěl ale vrátit prezidentovi Miloši Zemanovi státní vyznamenání, které z jeho rukou před čtyřmi lety obdržel. Jak s ním naloží, ale nezmínil.

reklama