CNN Prima News státní svátek

státní svátek

Výpis příspěvků ke štítku „státní svátek“

Slaví celá Argentina. Messiho tým vítaly stovky tisíc fanoušků. Prezident vyhlásil státní svátek

20. prosince 2022 09:06

Tisíce fanoušků přivítaly uprostřed noci argentinské fotbalové mistry světa po příletu do Buenos Aires. Šampioni v čele s Lionelem Messim vystoupili z letadla krátce před třetí hodinou ráno místního času. Oslavy titulu v argentinské metropoli jsou naplánovány na odpoledne. Prezident Alberto Fernández vyhlásil na úterý státní svátek, aby země mohla třetí argentinský triumf na mistrovství světa oslavit.

České i slovenské hry za hubičku. Startují oslavy tuzemské herní tvorby, dojde i na premiéry

14. listopadu 2022 19:10

V předvečer státního svátku 17. listopadu začíná týden oslav ve znamení českých a slovenských videoher. Třetí ročník akce Czech & Slovak Games Week nabídne výrazné slevy na tuzemskou herní tvorbu, do projektu se letos zapojilo přes 230 titulů od 106 vývojářských studií. Událost vykopne speciální vysílání, během něhož dojde na odhalení několika novinek i světových premiér.

Vlajky místo chlebíčků. Radnice je začínají rozdávat zdarma, aby ozdobily domy občanů

28. října 2022 11:24

Vyvěsit vlajku o státním svátku – pro mnohé připomínka doby nedávno minulé, kdy se v oknech povinně objevovaly sovětské vlaječky spolu s těmi našimi. Některé radnice v Česku se snaží, aby lidé symboly vlasti na své domy dávali, tentokrát ale dobrovolně. Svým občanům rozdávají vlajky zdarma, aby lidé poznali, že je státní svátek nejen podle cedule „Zavřeno“ na hypermarketu, ale i podle vyzdobených ulic.

Datum státního pohřbu Alžběty II. odhaleno. Předtím bude rakev vystavena v parlamentu

10. září 2022 18:15

Státní pohřeb zesnulé britské panovnice Alžběty II. se uskuteční v pondělí 19. září v londýnském Westminsterském opatství, uvedl královský palác. Předtím bude rakev se zesnulou královnou čtyři dny vystavena ve Westminsterském sále v budově parlamentu. Alžbětin syn a následník Karel III. také schválil nařízení, podle něhož bude den pohřbu státním svátkem.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

1. května 2022 17:15

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Poklidné i násilné. Evropou na 1. máje zmítaly demonstrace, v Turecku se zatýkalo

1. května 2022 16:18

Tisíce lidí se v neděli po celém světě účastnily tradičních prvomájových demonstrací, mnohdy s podporou odborových organizací. Lidé nejčastěji vyjadřovali nespokojenost s klesající kupní silou a rostoucí inflací nebo kritizovali nedostatečnou podporu státu v sociální oblasti. V mnoha francouzských městech se manifestovalo už dopoledne, největší průvod ale odstartoval o půl třetí odpoledne v Paříži. Několik pochodů se konalo v Řecku, v Turecku policie zatkla desítky demonstrantů. V Itálii je protest spojený s koncertem pod širým nebem.