Strážnice Daniela hrdinkou. Kamarádku s dětmi napadl rozzuřený pes, žena ho zpacifikovala

Neuvěřitelnou odvahu předvedla strážnice městské policie v Praze. Dokázala zpacifikovat psa, který zaútočil na její kamarádku. Zvíře uteklo majitelce ze zahrady. Na to, jak se ubránit, když vás napadne rozzuřený pes, se redakce CNN Prima NEWS zeptala odborníka.

Strážnice Daniela Kořánová šla s kamarádkou, dvěma dětmi a menším psem po ulici. Náhle proti nim vyběhl německý ovčák. Šel po psovi i kamarádce. „Dala jsem ovčákovi pěstí do žeber a ten na chvilku povolil. Jediné, co mi šlo hlavou, tak že ho nesmím pustit kvůli dětem. Tak jsem ho chytla do kravaty a spadla s ním na zem,“ vypráví odvážná žena s tím, že levou rukou zvířeti tlačila mordu k zemi a volala na majitelku, ať si pro psa okamžitě jde, protože vůbec nevěděla, že jí utekl.

„Daniela byla za svůj hrdinský čin oceněna medailí za záchranu ředitelem městské policie, cenu si právem zaslouží,“ říká policejní mluvčí Irena Seifertová. Kořánová uvádí, že měla přetrhané vazy v rameni a naštípnutá tři žebra. Podle Jiřího Pavlovského, šéfa útvaru psovodů MP Praha, má pes ve skusu obrovskou sílu. „Je to několik tun, u německého ovčáka kolem sedmi tun na centimetr čtvereční. Ten pes vám prokousne ruku až ke kosti, může vám kost zlomit, a jak trne, má tam řezáky, a vytrhne vám kus masa z ruky,“ uvádí Pavlovský.

„Můj taťka chová německé ovčáky, já jsem věděla, že mu nesmím před tlamu, že ho musím udržet, aby se do mě nemohl zakousnout,“ dodává Kořánová. Když pes útočí, je podle šéfa psovodů v Praze důležité zachovat klid. Jde spíš o to útokům předcházet. To už je ale úkol pro majitele zvířat. Důležitá je hlavně výchova psa. Majitelé by ho měli začlenit do běžného života. To znamená připravit na různé situace, které by mohly nastat.

„Klidnit ho, aby byl pes poslušný, aby reagoval na pokyny, že nesmí a tak dále,“ poznamenává Pavlovský. Pes by měl být v každém případě pořádně zabezpečený. Pokud uteče a někoho napadne, odpovědnost jde za jeho majitelem. „To, že ho mám na pozemku a hlídá mi zahradu, je fajn, ale ten pes by buďto měl být v kotci, anebo musí být pozemek zabezpečený, aby se ten pes nemohl podhrabat, aby mi nepřeskočil plot anebo aby si neotevřel branku,“ dodává expert.

Strážnice na majitelku psa trestní oznámení nepodala. Policisté tak incident zadokumentovali a předali magistrátu. Úředníci ho budou nejspíš řešit jako přestupek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox
sledujeme živě
17:41

V Krupce na Teplicku vzniká koalice v čele s ANO, starostou už nebude Matouš

17:28

Koalici v Rychnově nad Kněžnou vytvořili ve volbách vítězní Nezávislí za Rychnov s ODS a Volbou pro město

17:13

V Jihlavě předpokládají ODS a lidovci posun v jednáních po senátních volbách

16:31

Šlachta: Budeme v Pohořelicích tvrdou opozicí

Živě
ON-LINE: Šlachta starostou Pohořelic nebude. Nikdo s ním nechce jít do koalice

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

V ruské Rjazani se pokusil upálit muž. Křičel, že nechce bojovat na Ukrajině

V ruské Rjazani se pokusil upálit muž, který podle svědků křičel, že nechce bojovat na Ukrajině. Není jasné, v jakém je nyní zdravotním stavu. Podle serveru YA62.ru má drobná zranění, regionální verze listu Novaja Gazeta v pondělí psala o popáleninách na 90 procentech těla. Policie v ruské Irkutské oblasti na jihovýchodě Sibiře v pondělí také zadržela mladého muže, který střílel na místním vojenském komisariátu, uvedl oblastní gubernátor Igor Kobzev. Střelec vážně zranil komisaře, který je nyní v nemocnici v kritickém stavu. Informace o útočníkově motivu nejsou k dispozici.

Domácí zpravodajství

Rakušan vybral nového ředitele rozvědky. Měl by jím být její exnáměstek Posolda

Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda, informoval Deník N. Podle webu by ho měl na pondělním jednání vlády představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan (STAN), kterému se souhlasem vlády náleží šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky není obsazena od konce srpna, kdy rezignoval Petr Mlejnek.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.