CNN Prima News přestupek

přestupek

Výpis příspěvků ke štítku „přestupek“

Kajínkovi skončila podmínka. Během sedmi let zažil řadu malérů, „svobodný“ prý již nezůstane

Sedmiletá podmínka pro dvojnásobného a omilostněného vraha Jiřího Kajínka ve čtvrtek skončila. Pokud by v této době spáchal trestný čin, zamířil by zpět za mříže. Jeden z nejznámějších českých vězňů dostal milost od předchozího prezidenta Miloše Zemana. I přesto, že se bývalý recidivista několikrát ocitl v průšvihu, podmínky milosti splnil. Úplně „svobodný“ ale podle svých slov dlouho nezůstane.

Postavičky z Lega jako pachatelé trestných činů. Internet se baví, dánská firma zasáhla

Policisté z okrsku Murrieta v Kalifornii přišli s originálním způsobem zveřejňování fotografií pachatelů nenásilných trestných činů a přestupků. Kvůli zachování anonymity jim byly počítačově překryty tváře hlavami postaviček ze stavebnice Lego. Dánský výrobce stavebnic se proti využití svých figurek ohradil. Instagramový účet policie ale zaznamenává velký úspěch, v posledních týdnech získal tisíce nových sledujících z celého světa.

Policisté vytáhli proti nebezpečnému předjíždění kamionů na D1. Podívejte se na záběry

Na nebezpečné předjíždění nákladních vozů na dálnici D1 se zaměřili moravskoslezští dopravní policisté. Ve spolupráci s kolegy z Letecké služby se jim podařilo zachytit celkem 16 šoférů, kteří se dopustili předjíždění v nedostatečné rychlosti či jiných dopravních prohřešků. Záběry hazardu za volantem policisté nyní zveřejnili. O celé akci informovali na svých stránkách.

Pokuty se až zdvojnásobily, hříšníci mezi řidiči ale nezmizeli. Odmítnutí testu vyjde draho

Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.

Česko má dvě unikátní dopravní kamery. Odhalí přestupky, na něž jsou jiná zařízení krátká

Na tuzemských silnicích je nespočet kamer, s jejichž pomocí je možné pokutovat řidiče za nedodržování maximální povolené rychlosti nebo jízdu na červenou. Na většinu ostatních přestupků jsou však krátké – tedy až na výjimky. Řeč je o dvou unikátních kamerách, z nichž jedna zaznamenává průjezd přes železniční přejezd při rozsvícených výstražných světlech, zatímco ta druhá neoprávněnou jízdu ve vyhrazeném pruhu.

Za tažné zařízení na autě může padnout vysoká pokuta. Mnozí řidiči o problému vůbec nevědí

O tažná zařízení je díky rostoucí oblibě karavaningu, ale i třeba cyklistiky čím dál větší zájem. Karavan nebo držák na kola prostě jen jednoduše zavěsíte za auto a vzhůru na dovolenou. Problém však nastává v případě, kdy přípojné vozidlo či držák odejmete a budete s koulí jezdit takzvaně naprázdno. Mnohdy se totiž budete dopouštět přestupku, aniž o tom víte. Jak je to možné?

Žák autoškoly jel 253 km/h na místě stodesítky. Skončil ve vězení, auto mu úřady sešrotovaly

Nekompromisní australský zákon umožňuje poslat řidiče za extrémní překročení rychlosti do vězení a zabavit mu auto, jež může být následně prodáno nebo sešrotováno. Na vlastní kůži to zažil dvacetiletý adept řidičského průkazu, který se poblíž města Adelaide v lednu řítil rychlostí 253 km/h neregistrovaným sportovním pick-upem Holden Commodore SS.

Agrese a vulgarity na koupališti. Děčín najme bezpečnostní službu, zvažuje i další rázné kroky

Zaměstnanci aquaparku v Děčíně čelí v poslední době čím dál častěji agresivnímu a vulgárnímu chování ze strany některých návštěvníků. Zřizovatel rekreačního zařízení, město Děčín, se rozhodl zaujmout razantní postoj. Hodlá si najmout bezpečnostní agenturu, která bude dohlížet na chování návštěvníků. V případě porušení návštěvního řádu hrozí město až desetitisícovou pokutou a zákazem vstupu do areálu až na jeden rok.

Český lékař, který měl osahávat Korejku, zaplatí pokutu. Spáchal přestupek, rozhodl soud

Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 tisíc korun. Ve středu to uvedl server Lidovky.cz, kterému informace potvrdil český právní zástupce lékaře Julius Kramarič. O rozsudku, který počítá s pokutou a nikoli s odnětím svobody, ČTK následně informovalo také ministerstvo zahraničí.