CNN Prima News přestupek

přestupek

Výpis příspěvků ke štítku „přestupek“

Ministerstvo navrhuje úpravu trestů pro řidiče. Nesmyslné zmírnění, zlobí se dopravní experti

7. ledna 2023 22:42

Agresivní řidiči, kteří při předjíždění ohrožují ostatní, by se už nemuseli bát, že přijdou o řidičský průkaz. Na první pohled nenápádná změna v navrhované novele zákona o provozu na pozemních komunikacích z dílny ministerstva dopravy nadzvedla dopravní experty. Ti by postih za agresivní jízdu naopak ještě zpřísnili. Ministerstvo se hájí, že chce, aby byl systém postihů za přestupky přehlednější.

Viník tragické nehody v Bratislavě měl na kontě 16 přestupků. Proč nepřišel o řidičák?

6. října 2022 18:22

Viník tragické nedělní nehody v Bratislavě Dušan Dědeček za 11 let spáchal 16 dopravních přestupků. Ve většině případů překročil rychlost. Prokurátor podal návrh na vzetí Dědečka do vazby právě kvůli obavě, aby nepokračoval v trestné činnosti. Odborníci vysvětlili, proč bývalý šéf Deaflympijského výboru Slovenska v minulosti nepřišel o řidičský průkaz. Podle analytika Jozefa Drahovského k přestupkům nejspíše došlo před zavedením současného systému.

Další „vychytávka“ při obcházení modrých zón: Na zakrytí auta jsou strážníci krátcí

3. října 2022 23:57

Parkování v centrech velkých měst je nesmírně vysilující záležitostí. Pokud v dané lokalitě nemáte trvalé bydliště, je to prakticky neřešitelný problém. Někteří řidiči ho řeší překrýváním registračních značek, teď se hlavním městem šíří další „vychytávka“. A dozorující orgány jsou na vynalézavce, kteří zakryjí celé auto plachtou, podle všeho krátké.

Další papalášské parkování? Auto magistrátu stálo v křižovatce, používal ho radní

15. září 2022 16:28

Špatné parkování pražských magistrátních zaměstnanců a potažmo politiků nemá možná tak výjimečný charakter, jak by se mohlo zdát z úterního příspěvku radního pro dopravu Adama Scheinherra na sociální síti. Náhodným kolemjdoucím byl opět v pražských Holešovicích zachycen městský superb parkující přímo v křižovatce, tedy zcela špatně. Informaci přinesl web Expres.cz.

Řidič zaparkoval na prasáka, já ho neznám. Scheinherr vysvětluje služební auto na chodníku

13. září 2022 13:36

Pražský radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) patří k zaníceným propagátorům cyklistiky, ve facebookovém příspěvku ke špatnému parkování magistrátního řidiče však mimoděk přiznal, že pokud se někam potřebuje dostat rychle, používá služební auto. Jeho řidič zaparkoval v pražské Veletržní ulici přes půlku chodníku.

Fintu proti pokutám za parkování trestat nejde, řekl právník. Řidič popsal, jak to funguje

25. srpna 2022 06:52

Někteří řidiči používají jednoduchý trik, jimž víceméně spolehlivě obelstí kamerové vozy kontrolující parkování v placených zónách. Minulý týden na to upozornila televize CNN Prima NEWS. Nově jsme teď získali svědectví řidiče, který popisuje, jak finta funguje. A dopravní právník potvrzuje, že problém je v nedokonalém zákoně.

Rakušan chce zatočit s „pandemií nenávisti“. Šibenice je vrchol, vnitro chystá plán, řekl

30. ledna 2022 16:26

Odborníci ministerstva vnitra navrhnou kroky, jak by se dal sjednotit přístup příslušných orgánů k incidentům, jako byla šibenice na úterní demonstraci proti pandemickému zákonu na Malostranském náměstí v Praze. Na svém blogu to v neděli uvedl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Hnutí Chcípl PES, které protest svolalo, se od instalace makety distancovalo.

Zbytečná jízda vlevo vytváří zácpy. Autobusové pruhy nejsou pro auta tabu

31. října 2021 20:10

Mezi řadu důmyslných překážek, které jsou v posledních letech kladeny motoristům do cesty ze strany vedení větších měst, patří k těm alespoň trochu smysluplným vyhrazené jízdní pruhy pro MHD, taxislužbu a složky Integrovaného záchranného systému. Problém je v tom, že kapacitu hojně využívaných komunikací snižují na polovinu, což bývá s ohledem na tvorbu kolon kritické. Nemusí být ale vždycky tak zle.