CNN Prima News streameři

streameři

Výpis příspěvků ke štítku „streameři“

Fortnite hrají stovky milionů lidí, vydělává miliardy. V čem spočívá jeho popularita?

11. července 2022 09:41

Obrovský fenomén, který zná téměř každý teenager. Akční hra Fortnite patří k nejpopulárnějším titulům současnosti, což ukazují i samotná čísla – každý měsíc si tuto on-line střílečku pustí zhruba 300 milionů hráčů. Ročně hra vygeneruje autorům miliardy dolarů. V čem přesně ale spočívá úspěch Fortnite? Na to hledala odpověď redakce herního pořadu CNN Prima Gaming.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

17. října 2021 23:15

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Hvězdy NFL změří síly ve Fortnite. Výtěžky z turnaje půjdou na charitu

26. ledna 2021 22:00

Vývojáři Fortnite se rozhodli uspořádat netradiční turnaj, v němž se kromě klasických hráčů známého battle royale titulu utkají i hvězdy amerického fotbalu z NFL (Národní fotbalová liga) a streamerské osobnosti z Twitche. Finále turnaje Twitch Rivals Streamer Bowl 2 proběhne 4. února. Veškeré výtěžky půjdou na charitativní účely.

Čtrnáctiletá neslyšící streamerka Ewok čelila sexuálnímu obtěžování on-line

7. září 2020 17:52

Soleil „Ewok“ Wheelerová (14) se stala známou loni v létě, když ji během svého streamu zmínil populární youtuber Ninja. Díky tomu popularita Ewok raketově vzrostla. Pozornost, které se jí od té doby dostalo, bohužel nebyla pouze příjemná. Hráčka si prošla sexuálním obtěžováním na internetu. Není zdaleka jedinou osobností z esportu, která se s něčím podobným setkala.

Děti na internetu často utrácejí peníze. Chybí jim finanční gramotnost

27. srpna 2020 20:19

Až o 40 % víc dětí trávilo v době koronakrize čas na sociálních sítích nebo hraním on-line her na počítači. Přibývá tak stále více případů, kdy děti na internetu utrácejí značné částky, ať už jde o finanční podporu oblíbených streamerů nebo nákupy tzv. loot boxů. Odborníci rodičům doporučují, aby s dětmi více komunikovali a snažili se jim vštípit finanční gramotnost.