CNN Prima News streameři

streameři

Výpis příspěvků ke štítku „streameři“

Fortnite hrají stovky milionů lidí, vydělává miliardy. V čem spočívá jeho popularita?

Obrovský fenomén, který zná téměř každý teenager. Akční hra Fortnite patří k nejpopulárnějším titulům současnosti, což ukazují i samotná čísla – každý měsíc si tuto on-line střílečku pustí zhruba 300 milionů hráčů. Ročně hra vygeneruje autorům miliardy dolarů. V čem přesně ale spočívá úspěch Fortnite? Na to hledala odpověď redakce herního pořadu CNN Prima Gaming.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Čtrnáctiletá neslyšící streamerka Ewok čelila sexuálnímu obtěžování on-line

Soleil „Ewok“ Wheelerová (14) se stala známou loni v létě, když ji během svého streamu zmínil populární youtuber Ninja. Díky tomu popularita Ewok raketově vzrostla. Pozornost, které se jí od té doby dostalo, bohužel nebyla pouze příjemná. Hráčka si prošla sexuálním obtěžováním na internetu. Není zdaleka jedinou osobností z esportu, která se s něčím podobným setkala.

Děti na internetu často utrácejí peníze. Chybí jim finanční gramotnost

Až o 40 % víc dětí trávilo v době koronakrize čas na sociálních sítích nebo hraním on-line her na počítači. Přibývá tak stále více případů, kdy děti na internetu utrácejí značné částky, ať už jde o finanční podporu oblíbených streamerů nebo nákupy tzv. loot boxů. Odborníci rodičům doporučují, aby s dětmi více komunikovali a snažili se jim vštípit finanční gramotnost.