CNN Prima News Střelecký ostrov

Střelecký ostrov

Výpis příspěvků ke štítku „Střelecký ostrov“

Pod Hradem pluje „Zemanův člun“. Milion chvilek pro demokracii tak hledá prezidenta

17. listopadu 2022 15:57

Spolek Milion chvilek pro demokracii se v rámci oslav výročí 17. listopadu rozhodl pro netradiční způsob, jak upozornit na důležitost nadcházejících prezidentských voleb. Na Vltavu pod Pražským hradem nechal ve čtvrtek dopoledne vyplout žlutý člun připomínající plavidlo současného prezidenta Miloše Zemana, ve kterém byl pravidelně zachycován během svých dovolených na Vysočině.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

1. května 2022 17:15

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Prvomájové oslavy i demonstrace. V Praze se protestovalo proti ruské agresi

1. května 2022 10:10

Zatímco někteří si v první májový den připomínali Svátek práce, jako například KSČM, jiní oslavovali svátek zamilovaných. Dermacol společně se skupinou Prima zorganizoval v pražské Grébovce akci, kde vystoupila například zpěvačka Dara Rolins. Kromě toho se v neděli konaly i demonstrace, a to například na podporu Ukrajiny proti ruské agresi, kterou pořádal spolek Pražský Majdan.

Komunisté zahájili sněmovní kampaň. Šance na nový začátek, zní slogan

4. června 2021 15:55

Se sloganem Šance na nový začátek a programem shrnutým do pěti priorit zahájila KSČM v pátek na pražském Střeleckém ostrově kampaň do sněmovních voleb. Předseda strany Vojtěch Filip při představení programu a lídrů kandidátek řekl, že volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost. Strana se ale podle něj nestydí ani za svou minulost a za to, že v posledních letech tolerovala vládu ANO a ČSSD.

Český sochař postavil první dům ze 3D tiskárny. Prvok stojí na pontonu a kotví na Vltavě

21. srpna 2020 12:25

Výrobky, součástky a díly „vytištěné“ na 3D tiskárnách dobývají svět. Tiskne se vše, na co si lze jen vzpomenout. V době pandemie koronaviru to byly též ochranné štíty nebo speciální roušky. Touto technologií se ale dá „vytisknout“ i celý dům. Ne, nejde o hudbu budoucnosti, jeden takový totiž již stojí na pontonu v Praze na Vltavě.