CNN Prima News Střelecký ostrov

Střelecký ostrov

Výpis příspěvků ke štítku „Střelecký ostrov“

Že se nestydíš, křičeli na májových oslavách na Paroubka. Ten si s odpovědí nebral servítky

Průvody, setkání s lidmi a také trochu názorových střetů. To všechno nabídly dnešní prvomájové akce v centru Prahy. Sešli se na nich komunisté, sociální demokraté, anarchisté i studenti. Na všechna setkání dohlíželi policisté. Žádné vážnější incidenty řešit nemuseli. Slovních potyček však bylo dost – jedna neminula ani expremiéra Jiřího Paroubka.

REPORTÁŽ: Zástupci levice se na prvního máje pokusili vzkřísit svou dřívější slávu. Marně

Oslavy prvního máje na Střeleckém ostrově v Praze již ani zdaleka nepřipomínají velkolepá setkání příznivců tuzemské levice, která bylo možné sledovat v letech minulých. Programu u památníku, kde se první květnové oslavy uskutečnily již v roce 1890, se letos účastnily maximálně nižší stovky lidí. Návštěvníci akce proto mohli v přímém přenosu sledovat úpadek tradiční levice v Česku.

Marx místo Boha, hektolitry piva a půl dne dřiny: Jak Češi slavili první Svátek práce roku 1890

Podle odpůrců prvních oslav Svátku práce se 1. května 1890 vypilo až příliš mnoho piva. Příznivci akce naopak tvrdili, že dělníci se alkoholu vyhýbali, zato hlasitě demonstrovali za osmihodinovou pracovní dobu místo dvanáctihodinové. Stát měl ze Svátku práce hrůzu již v jeho předvečer: „Aby se nekalým živlům zamezila činnost na 1. května, zatýkala pražská policie pilně všechny podezřelé osoby, jež do Prahy přišly. A vůbec všechna individua,“ informoval konzervativní katolický deník Čech.

Pod Hradem pluje „Zemanův člun“. Milion chvilek pro demokracii tak hledá prezidenta

Spolek Milion chvilek pro demokracii se v rámci oslav výročí 17. listopadu rozhodl pro netradiční způsob, jak upozornit na důležitost nadcházejících prezidentských voleb. Na Vltavu pod Pražským hradem nechal ve čtvrtek dopoledne vyplout žlutý člun připomínající plavidlo současného prezidenta Miloše Zemana, ve kterém byl pravidelně zachycován během svých dovolených na Vysočině.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Prvomájové oslavy i demonstrace. V Praze se protestovalo proti ruské agresi

Zatímco někteří si v první májový den připomínali Svátek práce, jako například KSČM, jiní oslavovali svátek zamilovaných. Dermacol společně se skupinou Prima zorganizoval v pražské Grébovce akci, kde vystoupila například zpěvačka Dara Rolins. Kromě toho se v neděli konaly i demonstrace, a to například na podporu Ukrajiny proti ruské agresi, kterou pořádal spolek Pražský Majdan.

Komunisté zahájili sněmovní kampaň. Šance na nový začátek, zní slogan

Se sloganem Šance na nový začátek a programem shrnutým do pěti priorit zahájila KSČM v pátek na pražském Střeleckém ostrově kampaň do sněmovních voleb. Předseda strany Vojtěch Filip při představení programu a lídrů kandidátek řekl, že volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost. Strana se ale podle něj nestydí ani za svou minulost a za to, že v posledních letech tolerovala vládu ANO a ČSSD.