Žilkovou a Stropnického čeká rozvod a soud o dceru. Jak jsou na tom s rodinným majetkem?

Diplomat Martin Stropnický podal žádost o rozvod s herečkou Veronikou Žilkovou. To způsobilo odročení soudu o to, kdo bude pečovat o dceru Kordulu. Kauza kolem rozchodu slavného páru se tak opět o několik měsíců prodlouží.

Skoro 14 let byli stabilním párem českého šoubyznysu i politické scény. Teď se blíží rozvod a s ním spojené nepříjemnosti. Soud o střídavou péči se kvůli podání návrhu na rozvod ze strany Martina Stropnického oddálí. „Soud je odročen na listopad, jindy Stropnický nenašel volno,“ uvedla Žilková.

„Co se týče nečekaně podaného návrhu na rozvod, tak může jít o důvody emocionální a nevylučuji také snahu celý proces odložit, protahovat a získat čas,“ popsal advokát Jan Černý.

Kordule Stropnické bude osmnáct let za rok na podzim. Kdyby se proces i po listopadovém rozvodovém jednání stále prodlužoval, střídavá péče, o kterou Veronika Žilková usiluje, už by nemusela být vůbec ve hře. „Pokud dítě mezitím dosáhne osmnácti let, rozhoduje už o sobě samo a jakákoli věc ve vztahu k otci už leží na něm, nikoli na matce,“ vysvětlil Černý.

Veronika Žilková a Martin Stropnický si budou muset ještě před rozvodem rozdělit majetek. Co komu patří a co komu připadne? Žádná velká válka to nebude. Oba spolu v roce 2008 uzavřeli předmanželskou smlouvu. Vše vyšlo najevo, když Martin Stropnický coby poslanec zveřejnil svůj majetek. Do svého vlastnictví zapsal dva pražské byty, jeden v Holešovicích a druhý na Vinohradech, a dvě osobní auta.

„Vzhledem k existenci manželské smlouvy uzavřené při příležitosti sňatku s mojí ženou Veronikou Žilkovou nevlastním žádný další majetek, který by případně plynul z manželského svazku,“ uvedl Stropnický v majetkovém přiznání.

Nemovitosti Veroniky Žilkové nebudou nikdy předmětem dělení majetku. Jde o dům v Suchdole a rodinnou vilu v Tuchoměřicích. V každém případě je jisté, že dokud se manželé nedohodnou na pěči o nezletilou dceru a nerozdělí společný majetek, budou se potkávat před soudem.

Tagy: