reklama
CNN Prima News Martin Stropnický

Martin Stropnický

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Stropnický“

Žilková o Stropnickém: Neměl ani tušení, že jeho syn Matěj je gay. Byl to pro něj šok

14. prosince 2021 06:11

Že je Matěj Stropnický homosexuál, se jeho otec, herec, politik a současný velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický dozvěděl mezi posledními. I jeho druhá manželka Veronika Žilková o tom věděla dříve než on. Proto mu chtěla dopřát ještě jednoho syna, aby jejich rod „nevymřel“. Narodil se jim syn Melichar, který po osmi měsících zemřel.

V Česku jsou odmítači očkování radikální, v Izraeli nikoliv, říká velvyslanec Stropnický

25. srpna 2021 05:31

Přestože je izraelská populace silně proočkovaná, epidemiologové hlásí další vzestup. Český velvyslanec v zemi Martin Stropnický však uklidňuje, že situace není tak dramatická, jak by se mohlo na první dojem zdát. Delta mutace koronaviru se šíří především mezi neočkovanými a ti, kteří se nakazili i přes obě dávky vakcíny, se podle něj nemusí bát vážného průběhu nemoci. Bývalý ministr zahraničí a obrany také upozornil, že odpírači očkování v židovském státě nejsou tak militantní jako ti v České republice.

Od lidí mám tisíce podnětů na kontroly firem. Budu pokračovat, říká Maláčová po kritice

22. července 2021 22:48

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve firmách. Podle ní její přítomnost při inspekčních akcích zvyšuje zájem o téma pracovních podmínek. Řekla to ve čtvrtek novinářům. Uvedla, že její poradce Matěj Stropnický má pracovní agendu na starosti a přesvědčuje se o situaci v praxi. Kritiku přítomnosti ministryně při kontrole ve čtvrtek předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil za hysterii, podle něj se Maláčová zastává zaměstnanců.

Na Izrael mířilo přes tisíc raket. V krytu jsem byl několikrát, říká velvyslanec

13. května 2021 00:29

Kvůli válce mezi Izraelem a Palestinou se český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický už několikrát musel schovat v připraveném krytu. V Pásmu Gazy totiž od pondělí eskaluje konflikt, během kterého létají rakety do obydlených oblastí. Zemřelo minimálně 60 lidí včetně 16 dětí. Podle Stropnického jde o válku, která může mít spojitost s volbami v Palestině. Kdy vše skončí, nedokáže odhadnout.

Češka žijící v Izraeli: Když zahouká siréna, musíme do krytů. Lidé jsou na válku zvyklí

12. května 2021 21:30

Konflikt mezi Izraelem a Palestinci znepokojuje celý svět. Některé země vyzývají ke snížení napětí, protože boje už mají na svědomí téměř 60 obětí. Podle Češky žijící v Tel Avivu Mileny Žampové jsou ale Izraelci nezvykle v klidu, protože věří své armádě a počítají s tím, že kdykoliv budou muset zaběhnout do svých krytů.

reklama