reklama
CNN Prima News studentka

studentka

Výpis příspěvků ke štítku „studentka“

Indická mutace v ČR: Pozitivní jsou dvě studentky. Do karantény museli další tři lidé

Aktualizováno

Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo údaje o indické mutaci koronaviru v Česku. Nakazily se jí dvě studentky z Hradce Králové, další tři lidé jsou kvůli kontaktu s nimi v karanténě. Mutaci měla studentka přivézt přímo z Indie, odkud se před pár týdny vrátila. O indické variantě v ČR informoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v rozhovoru pro sobotní Právo.

Středoškolačka se vrací na intr: Už jsem chtěla od rodičů, ale bojím se třetí vlny

V neděli se 17letá středoškolačka Anna Tržilová vrátila po necelých dvou měsících na internát do Českých Budějovic. Doma s rodiči už to pro ni bylo dlouhé, chce mít své soukromí a užít si „nejlepší roky svého života“ s kamarády. Těšila se však i do školy, protože má pocit, že na distanční výuce se toho moc nenaučila. Z návratu do lavic má ale zároveň strach – nejen proto, že ji čeká mnoho testů, ale bojí se i toho, že školy jsou častými ohnisky koronaviru. I proto studentka doslova očekává po Vánocích třetí vlnu pandemie.

Česká studentka po útoku ve Vídni: Přála bych si být doma, čekáme v restauraci

Při teroristickém útoku u synagogy ve Vídni zabil atentátník tři lidi. Podle prvních informací bylo pachatelů více a po celém městě probíhala mohutná policejní operace. Policisté vyzvali obyvatele Vídně, aby nevycházeli ven, případně se ukryli v barech a restauracích. Právě v jednom z těchto zařízení se ukryla i studentka Erasmu Eva Vondráčková, která byla na večeři s přáteli jen čtyři minuty chůze od místa, kde k útoku došlo.

reklama