CNN Prima News Süddeutsche Zeitung

Süddeutsche Zeitung

Výpis příspěvků ke štítku „Süddeutsche Zeitung“

Nemá německé občanství ani pas. Přesto se v této zemi stal starostou i ministrem

Připíše si další primát. Stane se prvním německým ministrem bez německého občanství a německého pasu. Naváže tak na své prvenství z roku 2019, kdy se stal prvním starostou velkého německého města bez německého občanství. Dán Claus Ruhe Madsen „vládl“ tři roky dvěstětisícovému Rostocku, nyní vstoupí jako ministr hospodářství do vlády spolkové země Šlesvicko-Holštýnska.

Vedete konta pro zločince, obviňují Credit Suisse. Staré případy, brání se banka

Z druhé největší švýcarské banky Credit Suisse unikla data, která odhalují podrobnosti o účtech více než 30 tisíc klientů. Údajně jsou mezi nimi i drogoví dealeři, obchodníci s lidmi a další zločinci. V neděli o tom informovala agentura AP s odvoláním na německý deník Süddeutsche Zeitung, který údaje obdržel zhruba před rokem. Od té doby je zkoumal spolu s desítkami dalších médií a mezinárodní investigativní sítí OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Tlaková níže Božena, či tlaková výše Ahmet nahradí Sabinu a Thomase. Německo se mění

Počasí v sousedním Německu momentálně ovlivňuje tlaková níže jménem Ahmet. Po ní může přijít tlaková výše Božena. A pak třeba Goran. Střídají daleko běžněji užívaná jména jako Thomas, Sabina nebo Christian. Nová kampaň má ukázat, že Německo je rozmanité a různorodé, že lidé tam nejsou jen bílí, že především ti nově příchozí za sebou mají původ v jiných částech světa.

Po roce skrývání v Německu zatkli možného strůjce aféry, která položila vládu

Údajný strůjce aféry kolem bývalého předsedy rakouských Svobodných Heinze-Christiana Stracheho byl po roce skrývání zatčen v Německu. Informoval o tom rakouský deník Die Presse. Aféra otřásla alpskou zemí a v květnu 2019 vedla k pádu koaliční vlády lidovců se Svobodnými. Julian H. čelí obvinění z nezákonného pořízení zvukové a obrazové nahrávky politika na španělském ostrově Ibiza a rovněž z obchodu s téměř třemi kilogramy kokainu.