CNN Prima News surfing

surfing

Výpis příspěvků ke štítku „surfing“

Zpět na prkno s jednou nohou a jednou plící. Surfaře nezastavil covid ani 30 operací

10. února 2022 19:04

Pro třiadvacetiletého sportovce a IT specialistu z Havaje Cartera Parryho nebyl koronavirus zdaleka tím nejhorším, co ho za poslední dva roky potkalo. Když se minulý rok v červenci virem nakazil, měl po předchozím prodělání zlatého stafylokoka jen jednu plíci. Infekce sportovce také připravila o levou nohu. I přes nepřízeň osudu se však nehodlá vzdát své velké vášně – surfingu. Svůj návrat na vlny dokumentuje v sérii videí na YouTube.

Austrálie si brousí zuby i na „Djokoviče vln“. Mistr světa dostal kvůli vakcíně varování

21. ledna 2022 10:33

Možná nejlepší muž svého sportu všech dob. A také neočkovaný. To pojí amerického surfaře Kellyho Slatera a tenistu Novaka Djokoviče. Slater v ostře sledované australské kauze podpořil nevakcinovaného sportovce, který byl po tahanicích o vízum nakonec vyhoštěn. Teď byl sám upozorněn, že pokud nedoloží, že si nechal dát injekci proti onemocnění COVID-19, nepředstaví se na prestižních závodech ve státech Victoria a Západní Austrálie.

Dojemný příběh na OH. Surfovat začal na víku od chladicího boxu, teď slaví zlato

27. července 2021 21:17

Narodil se jako syn chudého brazilského rybáře a surfovat se učil na polystyrenovém víku od chladicího boxu, ve kterém jeho otec vozil ryby na trh. V roce 2015 mu kariéru málem ukončilo traumatické poranění mozku a v úterý se mu ve finále olympijského závodu v Tokiu na první vlně zlomilo prkno. Přesto sedmadvacetiletý brazilský surfař Italo Ferreira slaví zlato. Jeho příběh zatím patří k těm nejdojemnějším z letošních olympijských her.

Nové sporty na OH v Tokiu: Stane se 13letá britská skateboardistka nejmladší vítězkou?

23. července 2021 09:07

O olympijské medaile se bude poprvé v historii bojovat ve čtyřech nových sportech. Novinkami v programu tokijské olympiády jsou karate, skateboarding, sportovní lezení, surfing. Doplní je nová „verze“ basketbalu 3×3. Kromě toho se vracejí po třinácti letech baseball a softball. Přibudou i nové disciplíny a soutěže v tradičních sportech.

Čech našel majitele funkční kamery, kterou po devíti letech vyplavilo moře

27. ledna 2021 08:12

Sociální sítě opět dokázaly svou sílu. Před necelými devíti lety v Biskajském zálivu spláchla vlna kameru z paddleboardu jednoho Francouze. Zařízení ale našel na pobřeží Čech, který byl opravdu odhodlaný ji vrátit původnímu majiteli. Díky společnému úsilí nadšených uživatelů sociálních sítí se už druhý den po nálezu Čech s Francouzem domlouvali, jak si ztracenou kameru předají. O příběhu informovala i francouzská média.

Francouzi chtěli na olympiádě v Paříži breakdance a mají ho mít. Návrh posvětil MOV

8. prosince 2020 09:06

Počínaje odloženými letními olympijskými hrami v Tokiu si mohou pořadatelé vybrat sporty, které například nejsou celosvětově populární, ale v dané zemi se těší velké oblibě, a tudíž do areálů naženou více fanoušků. Francouzi, organizující olympiádu v roce 2024 v Paříži, ukázali mimo jiné na breakdance. Teď dostali od Mezinárodního olympijského výboru zelenou.