CNN Prima News surfing

surfing

Výpis příspěvků ke štítku „surfing“

Hrůzný útok žraloka nepřežil 15letý surfař. Rodina se s ním rozloučila dojemným rituálem

Fatálně skončilo pro patnáctiletého chlapce surfování na jihu Austrálie. Khai Cowley, který se tomuto sportu věnoval odmala, byl při tréninku napaden dosud nespecifikovaným druhem žraloka. Mladý sportovec pocházel z rodiny s dlouholetou surfařskou tradicí. Jeho blízcí se s ním v pondělí rozloučili během velmi emotivního pohřbu, informuje web ABC News.

Krvelačné útoky žraloků: Surfař nepřežil, 13letá dívka se útoku predátora ubránila pěstmi

K fatálnímu útoku žraloka došlo v sobotu na východě Austrálie. Zaútočil na 46letého surfaře v blízkosti pláže. Hrůzné scéně přihlíželo několik lidí ve vlnách. Tělo muže se nyní hledá. K napadení došlo i na pobřeží americké Floridy, 13letá dívka se útoku žraloka bělavého ubránila, dravec ji však pokousal na mnoha částech těla, informují weby The Sun a The Guardian.

Zpět na prkno s jednou nohou a jednou plící. Surfaře nezastavil covid ani 30 operací

Pro třiadvacetiletého sportovce a IT specialistu z Havaje Cartera Parryho nebyl koronavirus zdaleka tím nejhorším, co ho za poslední dva roky potkalo. Když se minulý rok v červenci virem nakazil, měl po předchozím prodělání zlatého stafylokoka jen jednu plíci. Infekce sportovce také připravila o levou nohu. I přes nepřízeň osudu se však nehodlá vzdát své velké vášně – surfingu. Svůj návrat na vlny dokumentuje v sérii videí na YouTube.

Austrálie si brousí zuby i na „Djokoviče vln“. Mistr světa dostal kvůli vakcíně varování

Možná nejlepší muž svého sportu všech dob. A také neočkovaný. To pojí amerického surfaře Kellyho Slatera a tenistu Novaka Djokoviče. Slater v ostře sledované australské kauze podpořil nevakcinovaného sportovce, který byl po tahanicích o vízum nakonec vyhoštěn. Teď byl sám upozorněn, že pokud nedoloží, že si nechal dát injekci proti onemocnění COVID-19, nepředstaví se na prestižních závodech ve státech Victoria a Západní Austrálie.

Dojemný příběh na OH. Surfovat začal na víku od chladicího boxu, teď slaví zlato

Narodil se jako syn chudého brazilského rybáře a surfovat se učil na polystyrenovém víku od chladicího boxu, ve kterém jeho otec vozil ryby na trh. V roce 2015 mu kariéru málem ukončilo traumatické poranění mozku a v úterý se mu ve finále olympijského závodu v Tokiu na první vlně zlomilo prkno. Přesto sedmadvacetiletý brazilský surfař Italo Ferreira slaví zlato. Jeho příběh zatím patří k těm nejdojemnějším z letošních olympijských her.

Čech našel majitele funkční kamery, kterou po devíti letech vyplavilo moře

Sociální sítě opět dokázaly svou sílu. Před necelými devíti lety v Biskajském zálivu spláchla vlna kameru z paddleboardu jednoho Francouze. Zařízení ale našel na pobřeží Čech, který byl opravdu odhodlaný ji vrátit původnímu majiteli. Díky společnému úsilí nadšených uživatelů sociálních sítí se už druhý den po nálezu Čech s Francouzem domlouvali, jak si ztracenou kameru předají. O příběhu informovala i francouzská média.

Francouzi chtěli na olympiádě v Paříži breakdance a mají ho mít. Návrh posvětil MOV

Počínaje odloženými letními olympijskými hrami v Tokiu si mohou pořadatelé vybrat sporty, které například nejsou celosvětově populární, ale v dané zemi se těší velké oblibě, a tudíž do areálů naženou více fanoušků. Francouzi, organizující olympiádu v roce 2024 v Paříži, ukázali mimo jiné na breakdance. Teď dostali od Mezinárodního olympijského výboru zelenou.