ITnetwork

Nejnovější příspěvky k tématu

Fikce nebo realita? Na rozpoznání deep fake už lidé brzy nebudou stačit
ITnetwork

Fikce nebo realita? Na rozpoznání deep fake už lidé brzy nebudou stačit

Pravda nebo nikoli? Stěžejní zamyšlení pro náš další článek. Řeč v něm bude o deepfake a o tom, že technologie už pokročila natolik, že i zkušení specialisté mohou mít časem problém ji rozpoznat. A skutečně se vývojáři kvůli AI bojí o práci? I to je téma, o kterém se mluví v dalším díle pořadu ITN ONAIR, podobně jako o modrém světle a jeho škodlivosti na lidský spánek a zdraví, což prý poslední studie vyvracejí. Jak to je a opravdu stačilo málo a světoznámá hra Stray nevznikla? Čtěte následující řádky a zjistěte, jak se věci (ne)mají.

Jsme na prahu další průmyslové revoluce. Spustí ji AI, tvrdí Vít Fadrhonc

Umělá inteligence. Jeden z nejskloňovanějších pojmů současnosti. Na její dovednosti, které se mnohdy zdají nekonečné, spoléhá stále větší počet lidí, ať už jim pomáhá při práci nebo je baví ve volném čase. Její schopnost přinášet odpovědi na rozličné dotazy a plnit zadané úkoly se navíc neustále zdokonaluje. Může si vůbec AI dovolit říct, že si s něčím neví rady, případně, že odpověď nezná? Podle Víta Fadrhonce, dalšího hosta vysílání ITN ONAIR, ano, ale je nutné ji tak zvlášť naprogramovat. Odborník na AI je navíc přesvědčený, že lidstvo stojí na počátku další průmyslové revoluce.

Zaměstnanecké benefity, jaké nemají obdoby: zmrazení vajíček, surfing i pet care

Zaměstnanecké benefity nabírají na popularitě. Málokdo už si dnes umí představit pracovní pozici bez výhod, k jakým patří slevové kupony, sportovní permanentky nebo třeba delší dovolená. Ale slyšeli jste o možnosti, která dává ženám šanci zmrazit si vajíčka nebo o surfování v pracovní době? A to není zdaleka všechno! Specialisté společnosti ITnetwork přišli s minižebříčkem nejzajímavějších zaměstnaneckých benefitů, jaké svým pracovníkům nabízejí světově proslulí chlebodárci. Schválně, dali byste si říct?

I vysoce postavená manažerka může být platnou členkou aktivních záloh, dokazuje Michaela Onuferová

Absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze, v současnosti Account Executive manažerka společnosti Microsoft a v neposlední řadě také členka aktivních záloh Armády ČR. To všechno je Michaela Onuferová. Na první pohled křehká blondýnka, která ovšem dokazuje, že síla vůle vás může dovést stejně daleko, ne-li dále, než síla svalů. A odhodlání s ambicemi se mezi profesionálními vojáky náramně hodí, nejen při absolvování šestitýdenního vojenského výcviku ve Vyškově. Jak Michaela Onuferová uvedla v dalším díle pořadu ITN ONAIR, česká armáda si zaslouží respekt a ve společnosti by se o ní mělo mluvit mnohem více.

ITnetwork jako součást konference spojovacího vojska

Přehlídka nejnovějších bezpečnostních zařízení a technologií, zajímavé besedy a setkání s inspirativními lidmi. To byl 7. ročník Konference spojovacího vojska, který se letos uskutečnil na začátku června v Lipníku nad Bečvou. Konference potvrdila, že IT má v moderní armádě čím dál tím větší roli. Pozvánka pro ITnetwork je tedy logickým propojením. Jaké nejnovější bezpečnostní technologie na konferenci představili? Jak řeší armáda nedostatek IT specialistů? A jaké řešení nabízí ITnetwork?

Digitální století! Znáte společnost ITnetwork?

ITnetwork je přední česká e-learningová platforma, zaměřená na vzdělávání v oblasti informačních technologií. Společnost poskytuje širokou škálu kurzů, které zahrnují programování, webdesign, databáze, umělou inteligenci a další specializované oblasti IT. Platforma je navržena tak, aby poskytovala jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti, které jsou potřebné na současném trhu práce. Seznamte se s ní blíže.

Profil na sociální síti má každý. Budeme mít všichni i virtuálního asistenta? Najde i zapomenuté klíče

Pokrok nezastavíš a novinkám ze světa technologií se dnes lze jen těžko ubránit. Ale kdo by vlastně chtěl? Vždyť na výběr je z tolika možností, které nám usnadňují život nebo nás baví a dokonce i chrání! Čtěte další přehled toho nejzajímavějšího, co se událo ve světě IT, který bedlivě sleduje společnost ITnetwork ve svém podcastu ITN ONAIR. Než sjedete očima níže, lehce vás navnadíme — věděli jste, že šéf AI laboratoře Google představil univerzálního asistenta, který by lidstvo jednoho dne mohl zbavit obvyklého nešvaru, totiž hledání ztracených klíčů?

Linka bezpečí funguje déle než čtvrt století: Digitální svět dětem umí škodit i pomáhat

Jak se žije dětem v digitální době? Mohou jim moderní vymoženosti, jakými jsou chytré telefony, tablety či virtuální realita, pomoci v případě nesnází? Nebo naopak spíše škodí? A jak v současné době mohou dospělí plnit roli rodičů, je vůbec možné udržet krok se stále rychleji dospívajícími dětmi? Spousta otázek, na které se mnohdy jen těžko hledají odpovědi. V dalším díle pořadu ITN ONAIR si moderátor Tomáš Hauptvogel povídal s Kateřinou Liškovou, vedoucí odborných služeb Linky bezpečí. Ta má za více než 25 let dlouhou praxi jasno — komunikace je základ. A když je těžké mluvit, může pomoci se z problému vypsat. Třeba na k tomu určeném chatu.

Být IT specialistou je výhra, je ale třeba posouvat se dál, radí HR profesionálka

O kariéře IT specialisty se v současnosti mluví jako o jedné z nejlepších možných voleb, co se týká výběru zaměstnání. Je to skutečně tak? Mají přednost vystudovaní vysokoškoláci nebo absolventi rekvalifikačních kurzů? A jak zajistit, že při hledání práce uspějí podle svých představ? O tom v dalším díle podcastu ITN ONAIR mluvila HR konzultantka Andrea Kráslová. Ta upozorňuje, že pracovní trh se v výrazně změnil a radí, jak se v něm zorientovat.

Začíná nová éra IT, je to sexy obor, říká spoluzakladatel ITnetwork, David Jančík

IT oblast — směr, jímž se ve své kariéře rozhodli ubrat už mnozí. Vyplatil se jim krok do neznáma a co odvážné nováčky v oboru čeká? O tom se v pořadu ITN ONAIR rozpovídal spoluzakladatel největší české IT akademie ITnetwork, David Jančík. Jak říká, pro odstartování úspěšné pracovní dráhy IT specialisty není třeba žádné zvláštní vybavení, je ovšem nutné znát alespoň základy práce na počítači či anglického jazyka. Rekvalifikační kurzy trvají od čtyř do šesti měsíců, kdo jimi projde, má velkou šanci na solidní uplatnění v oboru, který má podle Davida Jančíka mimořádně slibnou budoucnost.

Práce z domu i robot pomocník. Lepší svět díky AI máme už teď. Ale zůstaňme lidmi

AI neboli umělá inteligence. Jedni při rychlých pokrocích, jaké v současnosti dělá, jásají, jiní na ně hledí s obavami. Na ty ovšem podle posledních oficiálních zpráv můžeme s klidem zapomenout. AI lidskou sílu v dohledné době určitě nenahradí. Jednoduše proto, že zatím zůstává víceméně nedokonalá a navíc je výrazně dražší. Přesto stojí za povšimnutí, co všechno dokáže. Pár tipů, které se vyplatí znát, přinesla ve svém dalším vysílání společnost ITnetwork.

V rámci našeho vzdělávacího střediska spolupracujeme s předními odborníky v IT, opíráme se o konkrétní informace z analýz, komunikujeme s našimi absolventy v různých firmách. Spájíme vědecké poznatky s reálným světem. Usilovně pomáháme jednotlivcům nalézt optimální zaměstnání a dosáhnout tak vyrovnanějšího života. Jako nejrozsáhlejší IT vzdělávací centrum v České republice se řídíme pevnými zásadami, aby jsme zachovali naši vynikající kvalitu.

Jsme tým, který klade důraz na neustálý rozvoj, dodržení slibu a poskytnutí prvotřídního výkonu. Vše potřebné tě naučíme. Není v naší povaze být přísní – chápeme, že život může být nepředvídatelný a někdy může plány zhatit. Důležité je proto komunikovat v případě změn co možná nejrychleji; vždy lze najít řešení.

Práci můžeš vykonávat například na balkóně, uprostřed noci nebo z našeho útulného kancelářského prostoru – v zásadě jakékoli místo, které ti umožní dosahovat nejlepších výsledků, je to pravé.