reklama

Svědkyně se omluvila hasičům z Bohumína za ostrou kritiku. Jste profesionálové, vzkázala

Svědkyně požáru v Bohumíně Karin Šipková se omluvila hasičům za svoji kritiku. Šipková na sociální síť napsala, že se nechala strhnout emocemi ve vypjaté a traumatizující situaci. Krátce po požáru svědkyně prohlásila, že hasiči přes půl hodiny nic nedělali a trvalo jim, než roztáhli plachtu.

reklama

„Chtěla bych se omluvit všem hasičům, kteří zasahovali v našem domě. Po zhlédnutí jednoho videa jsem si uvědomila, že jsem se strašně zmýlila a svou chybu přiznávám. Mrzí mě že jsem se nechala strhnout emocemi ve vypjaté a traumatizující situaci a realitu jsem vnímala jinak, než byla,“ napsala Šipková.

Dodala, že hasičský zásah byl profesionální a díky rychlému zásahu situace nedopadla ještě tragičtěji. „Přijměte ještě jednou mou velkou omluvu. Máte velmi těžkou, nezáviděníhodnou práci,“ dodala svědkyně sobotního požáru.

Někteří lidé v komentářích pod příspěvkem omluvu kvitují a mají pro svědkyni pochopení. „To, co jste viděla, je strašné. Z hlavy to už nikdy nedostanete. Je pochopitelné, že je to emočně silně vypjatá situace,“ napsal jeden z diskutujících. „Chybu může udělat každý, a to i velmi hloupou, ale omluvit se již každý nedokáže a veřejně už vůbec ne,“ přidal se další.

Jiní ale Šipkovou zostra kritizovali. „Drby se šíří rychle. Vaše omluva už jim moc nepomůže. Příště mlčte nebo si uvědomte, co říkáte,“ napsal jeden z komentátorů na Facebooku.

Policistů se už v neděli zastala vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Odmítla, že hasiči přijeli pozdě. Kritiku odmítl i ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Šipková v sobotu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásila, že po příjezdu hasičů se půl hodiny téměř nic nedělo. „Z druhé strany začínali lidé vyskakovat. Kdyby ti hasiči nebo policie aspoň rozdělali plachtu. Ale až pátý člověk spadnul a oni teprve rozdělali plachtu. Z venku se nedělo absolutně nic,“ prohlásila svědkyně.

K tématu

Tagy: požár hasiči omluva Moravskoslezský kraj Bohumín Karin Šipková svědkyně

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

USA

Někteří lékaři už ani nepotřebují normální oblečení, říká o situaci v USA Konvalina

Někteří lékaři už ani nepotřebují normální oblečení, říká o situaci v USA Konvalina

Jindy plná parkoviště jsou najednou prázdná a vlakem jezdí málo kdo. Ředitel Českého domu v New Yorku Miroslav Konvalina se rozpovídal v rámci festivalu Prima ZOOM NEZNÁMÁ ZEMĚ 2020 o tom, jak vypadá v současnosti situace ohledně koronavirové pandemie v USA. Úřady se prý snaží zavedené restrikce rozvolňovat, jenže vše jde podle něj pomalu. Někteří lidé, jako například lékaři, už dokonce ani nenosí běžné oblečení.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

reklama
Stanley Cup je jako droga. Vyhrát jednou mi nestačí, svěřuje se hokejista Palát
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama