Svět přišel o Strážce vesmíru. Zemřel zápasník a legenda dětského seriálu 90. let

Internetem otřásla zpráva o tragické smrti Jasona Davida Franka, zeleného Strážce vesmíru z kultovní série Power Rangers. Herec, který se vášnivě věnoval bojovým uměním, měl podle zatím nepotvrzených informací webu TMZ spáchat sebevraždu. Sociální sítě tak zaplavily truchlící příspěvky „devadesátkových dětí“, jež opustila milovaná ikona. Devětačtyřicetiletý Frank na sebe v posledních letech mimo jiné upozornil i šarvátkou s proslulým hercem akčních filmů Jeanem-Claudem van Dammem.

O smrti herce informovala jeho agentka Justine Huntová. „Miloval svou rodinu, přátele i fanoušky. Bude nám skutečně chybět,“ uvedla pro portál TMZ. Veřejnost zároveň požádala o respektování soukromí všech pozůstalých v „této hrozné době, kdy se vyrovnávají se ztrátou tak úžasného člověka“.

Mladičký Frank ztvárnil v prvních řadách seriálu Mighty Morphin Power Rangers postavu zeleného Strážce Tommyho. V původní verzi milovaného dětského pořadu, jehož vysílání začalo v roce 1993, si zahrál ve více než stovce epizod. Mezi fanoušky patřil k nejoblíbenějším postavám ze série, tvůrci ho proto mnohdy obsazovali i v novějších verzích Strážců vesmíru.

„Byl pro spoustu lidí inspirací. Byl jedním z největších vtipálků ze seriálu. Je velmi smutné ztratit dalšího člena z rodiny Strážců,“ sdělil TMZ Walter Jones, který v seriálu ztvárnil postavu černého strážce. Odkazoval na tragickou smrt Thuy Trangové, další z protagonistů seriálu, jež zemřela v roce 2001 při autonehodě.

The man behind the mask of the white and green Power Ranger Jason David Frank has passed on. Heroes die, but their legacy lives on. Power Rangers

Posted by Micha3l 3000 on Sunday, November 20, 2022

Souboj s van Dammem

Americký herec byl také talentovaným sportovcem a věnoval se celé řadě bojových umění. Absolvoval několik zápasů MMA a na souboj v roce 2010 vyzval i legendárního Jeana-Clauda van Damma. Ten se v té době k výzvě nevyjádřil, situace však měla nečekanou dohru o několik let později.

V roce 2017 se dvojice setkala na festivalu Comic Con, kde mělo mezi muži dojít k potyčce. Van Damme měl po hvězdě Strážců vesmíru kvůli „drzé“ výzvě požadovat omluvu, uvedl Frank v rozhovoru pro portál FloCombat. Když se omluvit odmítl, situace se prý vyhrotila a zelený Power Ranger měl belgického herce natlačit ke stěně, načež od sebe sportovce odtrhla ochranka.

Tagy: