Tatra

Výpis příspěvků ke štítku „Tatra“

Ukrajina nasadila obávaný raketomet Hurikán. Smrtící zbraň se pyšní podvozkem od české Tatry

23. června 2022 05:31

Ukrajinci v boji proti Rusku nasadili salvové raketomety Burevij známé také jako Hurikán. Na internetu se objevily záběry, které ukazují, jak obávaná dělostřelecká zbraň v noci pálí jednu raketu za druhou – zřejmě na ruské pozice. Raketomet je sice ukrajinské výroby, zároveň se ale může pyšnit českou stopou. Podvozek a pancéřovanou kabinu totiž vyrobila společnost Tatra.

Tak závodil Karel Loprais: Jedli konzervy, spali pod širákem a pili slivovici

30. prosince 2021 22:50

Rodák z Valašska, který si svými šesti vítězstvími v tehdy ještě africké rallye vysloužil přezdívku Monsieur Dakar, byl nezaměnitelnou figurou a motoristickou legendou světového formátu. Před třemi lety v jednom z posledních rozhovorů vzpomínal na své bohatýrské časy v pouštním maratonu a na tehdejší podmínky pro závodníky.

Oranžová Tatra se nám zaplatila za půl roku. Retro hračky fungují, říká šéf Dino Toys

20. prosince 2021 18:06

K prosazení se na trhu s hračkami nestačí jen značka kvality. „Musíte mít dobrý nápad, který dobře zpracujete, kvalitní materiály a správnou obchodní strategii,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jan Šlemín, výkonný ředitel výrobce hraček Dino Toys. Jeho společnost je zároveň držitelem značky Bezpečná a kvalitní značka, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.