Tatra

Výpis příspěvků ke štítku „Tatra“

Upír z Česka se nebojí ničeho. Ukrajinci zveřejnili záběry běsnění salvového raketometu

Ukrajinská armáda v bojích proti ruským okupantům využívá i salvový raketomet RM-70 Vampire, rovněž známý jako „Upír“. Dokazuje to video, které sdílelo ukrajinské ministerstvo obrany. Vampire je modernizovanou verzí původní československé zbraně, jež je kombinací sovětského raketometu BM-21 Grad položeného na podvozku české Tatry. Na základě zveřejněného videa je zřejmé, že jsou Ukrajinci s Upírem nadmíru spokojeni.

Ukrajina nasadila obávaný raketomet Hurikán. Smrtící zbraň se pyšní podvozkem od české Tatry

Ukrajinci v boji proti Rusku nasadili salvové raketomety Burevij známé také jako Hurikán. Na internetu se objevily záběry, které ukazují, jak obávaná dělostřelecká zbraň v noci pálí jednu raketu za druhou – zřejmě na ruské pozice. Raketomet je sice ukrajinské výroby, zároveň se ale může pyšnit českou stopou. Podvozek a pancéřovanou kabinu totiž vyrobila společnost Tatra.

Oranžová Tatra se nám zaplatila za půl roku. Retro hračky fungují, říká šéf Dino Toys

K prosazení se na trhu s hračkami nestačí jen značka kvality. „Musíte mít dobrý nápad, který dobře zpracujete, kvalitní materiály a správnou obchodní strategii,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jan Šlemín, výkonný ředitel výrobce hraček Dino Toys. Jeho společnost je zároveň držitelem značky Bezpečná a kvalitní značka, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.