reklama

Oranžová Tatra se nám zaplatila za půl roku. Retro hračky fungují, říká šéf Dino Toys

K prosazení se na trhu s hračkami nestačí jen značka kvality. „Musíte mít dobrý nápad, který dobře zpracujete, kvalitní materiály a správnou obchodní strategii,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jan Šlemín, výkonný ředitel výrobce hraček Dino Toys. Jeho společnost je zároveň držitelem značky Bezpečná a kvalitní značka, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

reklama

Značka Bezpečná a kvalitní hračka je tu proto, aby bylo spotřebiteli na první pohled jasné, které hračky jsou nejen bezpečné, ale i kvalitní. Je součástí programu Česká kvalita spadajícího pod Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky už od roku 2006. „V tomto roce rovněž vznikla kritéria pro její udělování a značka byla zapsána do programu Česká kvalita,“ uvedla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Monika Hegedüšová, vedoucí oddělení výrobků pro děti v Technickém a zkušebním ústavu stavebním Praha, který je správcem značky Bezpečná a kvalitní hračka.

Značka má také pomoci jejím držitelům se snáze prosadit na trhu. Podle Jana Šlemína, výkonného ředitele výrobce hraček Dino Toys, však jen značka kvality nestačí. „Musíte mít dobrý nápad, který dobře zpracujete, kvalitní materiály a správnou obchodní strategii,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Tatra zaujala tatínky, kteří si s ní hráli jako malí

Společnost Dino Toys je známa především jako výrobce deskových her, skládaček puzzle, ale také plastových hraček. Z její dílny pochází například hit druhé poloviny 80. let, hra Dostihy a sázky, která baví už několik generací dětí, a také Člověče, nezlob se. Společnost rovněž před několika lety doslova vzkřísila ikonickou plastovou zmenšeninu nákladního vozu Tatra.

„Oranžová Tatra byl opravdu velký fenomén, když jsme s ní znovu přišli na trh, protože se nějakou dobu vůbec nevyráběla,“ vysvětlil Jan Šlemín, mimo jiné zeť autora Dostihů a sázek Ladislava Mareše. Podle něho se společnosti Dino Toys podařilo právě tímto výrobkem oslovit zákazníky z řad tatínků, kteří si s oranžovou Tatrou hráli v 80. letech. „Tehdy jsem počítal, že náklady na její vývoj a výrobu se vrátí za pět let, ale všechno se vrátilo během prvního půlroku. Zkrátka jsme se trefili do nostalgie a retro vlny,“ doplnil Jan Šlemín. Podle něho „osmdesátkové“ retro velmi dobře funguje.

Deskové hry vymýšlejí inventoři

A právě plastové hračky bývají často pod drobnohledem kupujících, jelikož se zajímají o přítomnost nebezpečných látek v nich. „Na základně českých státních norem posuzujeme mechanické vlastnosti, hořlavost, ale i zdravotní nezávadnost. Jednotlivé materiály, z nichž jsou hračky vyrobeny, mají stanovené požadavky, které se soustavně sledují,“ řekla Monika Hegedüšová. Podle ní by se nebezpečná či zdravotně závadná hračka neměla na českém trhu vůbec vyskytovat. To už je ale záležitostí kontrolních orgánů státu

Jan Šlemín také v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak vznikají deskové hry a co všechno předchází tomu, než jde taková hra na trh. „Máme vývojové oddělení, kde pracují inventoři, grafici a korektoři kvůli návodům. Tým si pak sedne, musí si ujasnit věkovou skupinu, pro kterou bude hra určena. Inventor se pak zavře do skříně a přemýšlí,“ vysvětlil. Když je hra na světě, musí se otestovat na reálných hráčích, kdy se dolaďují detaily a vychytávají „mouchy“. „Úplně novým typem jsou únikové hry,“ dodal šéf společnosti Dino Toys.

Tagy:
Tatra retro deskové hry Ministerstvo průmyslu a obchodu Dostihy a sázky hračky Česká kvalita Českou kvalitu nenahradíš Bezpečná a kvalitní hračka Jan Šlemín Monika Hegedüšová Dino Toys

Hlavní zprávy

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy
Sociální sítě

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět stala terčem internetových vtípků. Tentokrát lidé na sociálních sítích reagovali na informaci, že prezentace někdejší šéfky resortu na Instagramu a Facebooku stála miliony korun. Fotografové a kameramani si tak měli přijít na štědré odměny, což se stalo inspirací pro tradiční lidovou tvořivost – pozadu nezůstali ani Cimrmani. Vybrali jsme nejpovedenější výtvory.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Šlachta: ODS si vodí Rakušana jak slepého koně. Pustil se i do Topolánka s Kalouskem

Chtějí zpolitizovat policejní složky. To je podle šéfa Přísahy a někdejšího elitního policisty Roberta Šlachty motivace vládní koalice pro výměnu policejního prezidenta. Tím se má stát po odchodu Jana Švejdara na konci března jeho náměstek Martin Vondrášek. Je to podle Šlachty přání ODS, která si ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vodí jako slepého koně, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Šlachta zkritizoval také expremiéra Topolánka či exministra financí Kalouska (TOP 09).

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama